Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
26.04 w Jerzmanowicach zadowy w Dogtrekkingu
#1

Pierwsze zawody dogtrekkingowe, których sponsorem jest marka Merrell odbędą się w tym roku 26 kwietnia w Jerzmanowicach. Malownicza miejscowość położona jest niedaleko Ojcowskiego Parku Narodowego. Jedna z tras  zawodów będzie przebiegała przez leśny rezerwat przyrody „Dolina Szklarki”.


 


Na szlaku nie zabraknie pięknych widoków, ponieważ zawodnicy będą poruszać się po terenie obfitującym w niezwykłe skały wapienne i pomniki przyrody. Z drugiej strony urozmaicony obszar z licznymi wzniesieniami zapewni odpowiedni poziom trudności dla wymagających uczestników zawodów.


 


Zawodnicy mogą wybrać rodzaj trasy, którą chcą przejść wraz z psimi towarzyszami. Na początkujących czeka odcinek o długości ok. 22 kilometrów lub trasa mini licząca ok. 15 kilometrów, których przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji. Ich pokonanie zajmuje średnio od 2:30 do 6 godzin. Trzecia trasa ma długość ok. 42 kilometrów i jest przeznaczona dla zawodników, którzy wcześniej odpowiednio długo trenowali i posiadają umiejętności orientacji w terenie. Zawodnicy przeciętnie pokonują ją w czasie od 4 do 8 godzin.


 


Wszystkie trasy w większej części będą prowadzone szlakami turystycznymi, dzięki temu uczestnikom łatwiej będzie odnaleźć właściwą drogę. Przypominamy, że zawodnicy powinni zabrać ze sobą telefon z nawigacją lub kompas by móc łatwiej określać swoje położenie na trasie.


 


Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogą skorzystać z bufetu dostępnego na szlaku. Na trasach zostaną wyznaczone specjalne punkty kontrolne, w których zawodnicy będą musieli zdobyć wpis na swoich kartach. Podczas zawodów nie ma limitu czasu, w którym trzeba je ukończyć.


 


Zawodnicy rozpoczną zawody na boisku w Jerzmanowicach, gdzie zostanie ulokowane miejsce startu. W czasie gdy uczestnicy będą przemierzać kolejne kilometry na trasie wraz z psimi towarzyszami na boisku będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach. Organizatorzy Pucharu Polski w Dogtrekkingu wraz z marką Merrell przygotują niespodzianki, czekające na obserwatorów i gości. Odbędą się między innymi pokazy psich sztuczek, zawody canicross; czyli bieg z psem dla dzieci oraz będzie można obejrzeć jak psy pokonują tory przeszkód.


 


             Marka Merrell również przygotowała specjalne atrakcje dla wszystkich osób, odwiedzających miejsce imprezy. W pomarańczowym namiocie Merrella będzie można obejrzeć wybrane modele butów producenta oraz wziąć udział w licznych konkursach. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody ufundowane przez markę Merrell.


 


Sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości