Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agresywne psy.
A wg mnie zoopsycholog może udzielić pewnych rad już na samym początku szkolenia psa. Taka konsultacja na pewno nie zaszkodzi Smile
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o takich specjalistów, ja mogę polecić Vadecorso, dlatego że już korzystałam z ich usług Smile
Odpowiedz
Oczywiście,że może udzielić rad,ale myślę że sugerując się opiniami i doświadczeniem innych Użytkowników na forum,to także można wyciągnąć wnioski i wiele się nauczyć. Nie ma agresywnych ras psów,są tylko pewne zachowania które kształtuje nikt inny jak sam właściciel,od tego zacznijmy.
Odpowiedz
Z tą agresją i twierdzeniem że nie ma agresywnych ras to bym uważał. To, czy pies uzna daną sytuację jako zagrożenie, zależy min od genetycznego dziedzictwa psa oraz indywidualnych cech osobowościowych psa. Oba te czynniki można śmiało powiązać z rasą.
[url=http://zomerska.pl/]Dietetyk Wrocław - zomerska.pl[/url]
Odpowiedz
Zgoda,ale właściciel może rozbudzić te cechy albo tak wytresować,wychować psa aby ten je stłumił,każdy pies może uznać sytuację za zagrożenie dla siebie czy właściciela,wiec to również pojecie mocno względne.
Odpowiedz
Dlatego właśnie tak ważna jest praca z psem. Jak właściciel nie zna się na tym warto korzystać z rad specjalistów i chodzić na szkolenia. Ja byłam już na kilku i jestem bardzo zadowolona. Nauczyłam się naprawdę dużo i umiem to zastosować w praktyce.
Odpowiedz
W takim razie może pochwal się na jakich szkoleniach byłas i polec coś ciekawego tym mniej doświadczonym Użytkownikom na forum,którzy nie potrafią pracować z psem i odpowiednio go wytresować,szczególnie dotyczy to dużych i silnych ras. My ze swojej strony możemy pomóc w kwestii diety,żywości. Tym zajmujemy się na co dzień.
Odpowiedz
(2013-05-26, 19:30)oojeja napisał(a): Tak na prawdę to nie ma agresywnych psów. Owszem, każdy pies rodzi się z genem agresji, ale czy będzie agresywny i w jakim stopniu, czy nie będzie to w dużej mierze zależy TYLKO i wyłącznie od właściciela, od tego jak zostanie wychowany.

Zgadzam się z tym.
To czy pies będzie przejawiał agresywne zachowanie zależy od właściciela. O agresji psa decydują codzienne sytuacje i mądry, konsekwentny właściciel. Nie wielkość i nie rasa decyduje o charakterze psa. Oczywiście mogą być mniejsze i większe predyspozycje, ale to wychowanie decyduje o wszystkim.
Mój buldog francuski swego czasu próbował rządzić na osiedlu. :/
Z miłości do zwierząt, z miłości do psów - milion dobrych myśli, słodkich słów.
www.bulwy.com Heart
Odpowiedz
No poniekąd jest to prawda,ale pamiętajmy też o tym,że niektóre są uwarunkowane genetycznie do tego aby wykazywać te cechy nieco bardziej agresywne,cała rola właściciela w tym aby nad nimi zapanować i odpowiednio je ukształtować.
Odpowiedz
Agresywne psy są wykluczone z hodowli. Wskazane są raczej rasy psów z grupy ras obronnych. Pies musi być posłuszny a nie agresywny. Zaatakować ma na komendę lub w obronie właściciela.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości