Ankieta: Czy znasz tę rasę
Ankieta jest zamknięta.
tak
0%
0 0%
nie
0%
0 0%
to labrador
0%
0 0%
słyszałem/am
0%
0 0%
jest rzadka
0%
0 0%
występuje tylko zagranicą
0%
0 0%
jest trudna
0%
0 0%
chcę go mieć
0%
0 0%
widziałem/am na wystawie
0%
0 0%
piękna rasa
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chesapeake Bay Retriever

Jednakowo sprawny na lądzie jak i w wodzie, Chesapeake Bay Retriver powstawał jako rasa w okolicach zatoki Chesapeake w wyniku hodowli psa do polowania na ptactwo wodne w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych oraz wodnych, częstokroć zmuszony do przedzierania się przez lód podczas wielokrotnych wytężonych aportów.

Pracujący Chesapeake często musi stawić czoła wiatrom, przypływom oraz długiemu pływaniu w zimnej wodzie. Cechy charakterystyczne rasy zostały utrwalone tak, by umożliwiały psu łatwość w działaniu, sprawność i wytrzymałość.
Mózgoczaszka jest szeroka i zaokrąglona, a stop średnio zaznaczony. Szczęki powinny być wystarczającej długości i wystarczająco mocne aby mogły z łatwością, w delikatnym uchwycie unieść dużego ptaka łownego.

Dwuwarstwowa szata jest idealnie dopasowana do surowych mroźnych warunków pogodowych w jakich Chesapeake często pracuje i składa się z krótkiego, szorstkiego, falistego włosa okrywowego oraz gęstego, delikatnego wełnistego podszerstka zawierającego obfitą ilość naturalnego tłuszczu.
Chesapeake jest mocnym, dobrze wyważonym, silnie zbudowanym zwierzęciem średniej wielkości o średniej długości tułowiu i nogach, głębokiej i szerokiej klatce piersiowej, łopatkach zapewniających pełną swobodę ruchu, nie wykazuje żadnej skłonności do wiotkości w żadnym z elementów budowy, szczególnie w kończynach tylnych. Widoczna moc nie powinna być osiągnięta kosztem sprawności czy wytrzymałości.
Wielkość i masa nie powinny być nadmierne skoro jest to pracujący aporter aktywny z natury.

Do cech charakterystycznych zaliczamy oczy, które są bardzo przejrzyste o odcieniu żółtawym    lub bursztynowym, wysokość w zadzie taką samą jak w kłębie lub nieco wyższą, oraz dwuwarstwową szatę której włos okrywowy ma tendencję do falowania jedynie na ramionach, szyi, grzbiecie i lędźwiach.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Maleństwo jest cudne, mam nadzieję, że zobaczymy zdjęcia jak będzie większy/a,
pozdrawiam L.
Odpowiedz

Będę aktualizować Wink a tu mamusia Big Grin

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Cudna mama, a maleństwo oby rosło jak na drożdżach. Zapraszamy do wpisu hodowli.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz

A w którym dziale mogę zarejestrować hodowlę?

I czy Chesapeake bay retriever może być widoczne na stronie pierwszej grupy VIII tak jak labrador i spaniel?

Odpowiedz
Zaraz to zrobimy, zapraszamy również do działu http://psy-pies.com/katalog/listingfirm/...-psow/all/
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości