Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cisza nocna i pies
#1
Powiedzcie mi czy istnieje takie pojecie jak cisza nocna na wsi i co zrobić jak pies sąsiada wiecznie ujada? Czy jest na to jakiś sposób lub jakaś kara?
Odpowiedz
#2
Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. Nr 132, poz. 622 ze zmianami) To rada gminy na podstawie art. 4 w/wym. ustawy w formie uchwały określa obowiązki spoczywające na osobach utrzymujących zwierzęta domowe na terenie gminy Natomiast art. 10 pkt 2a tej ustawy zawiera przepisy karne. W uchwałach poszczególnych rad gmin najczęściej znajdują się takie oto regulacje: Obowiązki właścicieli zwierząt: 1. Właściciel zobowiązany jest utrzymywać zwierzę w sposób humanitarny i taki aby było ono jak najmniej uciążliwe dla otoczenia. 2. Właściciel zobowiązany jest zapewnić pełny nadzór nad zachowaniem zwierzęcia. 3. Właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za: 1) szkody wyrządzone przez zwierzę; 2) zgodne z przepisami sanitarnymi usunięcie zwłok padłego zwierzęcia. 4. Utrzymywanie zwierząt domowych nie może powodować dla innych osób zamieszkujących w nieruchomości lub nieruchomościach sąsiednich, uciążliwości takich jak hałas, odór itp. W miejscach publicznych mogą przebywać zwierzęta wyłącznie pod nadzorem osoby, która jest zdolna do kontroli ich zachowania. Szczególne obowiązki ciążą na właścicielach psów. Osoby te zobowiązane są do: 1) zgłoszenia psa do rejestracji oraz opłacania podatku od jego posiadania; 2) corocznego poddawania psa, w wieku powyżej 2 lat, szczepieniom ochronnym przeciw wściekliźnie; 3) prowadzenia psa na smyczy oraz zaopatrzenia go w identyfikator, a w przypadku psów dużych bądź agresywnych w kaganiec; 4) usunięcia nieczystości spowodowanych przez psa; 5) poddania obserwacji weterynaryjnej psa, który skaleczył człowieka. Posesje (zabudowa jednorodzinna), na których trzymane są psy muszą; 1) być tak zabezpieczone aby zwierzę nie mogło się z nich wydostać; 2) przy każdym dojściu do terenu posesji lub mieszkania - być wyposażone w: a) w przypadku psów niebezpiecznych tabliczki ostrzegawcze o minimalnym formacie 15 x 20 cm, z czytelnym napisem "Uwaga - niebezpieczny pies"; b) dzwonek służący do wezwania gospodarza posesji.
Źródło e-prawnik.pl
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
#3
Pies jest po to żeby szczekał i pilnował posesjii
Odpowiedz
#4
zgłoś to ta policję lub do straży miejskiej (może pamiętacie jaka była afera w telewizji jak kogut nie dawał spać sąsiadom, bo piał jak robiło się tylko widno)
Odpowiedz
#5
(2013-02-06, 09:20)krycha napisał(a): Pies jest po to żeby szczekał i pilnował posesjii

też tak myślę
Odpowiedz
#6
Dobra, ok. Pies jest po to żeby szczekał, przecież nie będzie miauczał, ale takie cało nocne ujadanie na pewno przyjemne nie jest.
Ja bym na poczatek spróbowała porozmawiac z właścicielem tego psa.
Odpowiedz
#7
O wiem coś na ten temat - sytuacja ma miejsce w bloku obok mojego, pan wychodzi do pracy a pies całe osiem godzin nawija, słychać go na całym osiedlu. W lato przy otwartych balkonach i oknach, to jest straszne.
Odpowiedz
#8
Pytanie dlaczego tak się dzieje bo przecież psa można tego oduczyć,wystarczy tylko trochę konsekwencji i uwagi,czasu. Ale w większości przypadków właścicielom po prostu się nie chce...
Odpowiedz
#9
to trudna rzecz do nauczenia, szczególnie dla laika, ktory o szkoleniu psa nie ma zbyt wielkiego pojęcia....
[URL=http://www.forlegs.pl]Forlegs.pl Sklep dla psa i kota - zdrowe karmy dla psów i kotów, obroże i legowiska[/URL]


Odpowiedz
#10
W takim razie proponuje zacząć od poczytania kilku wątków na forum,w tym dziale omawiane było juz niemal wszystko więc spokojnie znajdziesz i też zaczniesz stosować w praktyce. Podstawą będzie oczywiście konsekwencja w nauce i wychowaniu psa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości