Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co lepsze obroża czy szelki

Powiedzcie co jest lepsze obroża czy szelki

Odpowiedz
A dla jakiego pieska ? Duży czy mały ?
W sumie to można przyzwyczaic psiaka zarówno do szelek jak i do obroży.
Odpowiedz
Mały podobny do pekińczyka. Jest przyzwyczajony do szelek i obroży, ale się chciałam dowiedzieć czy coś jest lepsze
dzięki za podpowiedź
Odpowiedz
hej, jeśli piesek jest zdrowy nie ma różnicy czy to będą szelki czy obroża. Choć nie widziałam u nas na osiedlu dużych psów owczarka niemieckiego, kaukaza w szelkach. Na pewno takie są do kupienia.
Dawno dawno temu jeszcze jak byłam trochę młodsza to miałam szelki skórzane dla owczarka - świetna sprawa.
pozdrawiam
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
większość mówi, że lepsze są szelki jak pies ciągnie na smyczy
siemanko
Odpowiedz
@Robercik; przy małym psie może i lepsze ale przy dużym...nie powiedziałabym. W końcu pies trzymany na szelkach będzie miał więcej siły aby Nas pociągnąc niż ten sam trzymany na obroży.
Także ja nie brałabym szelek za rozwiązanie problemu jeśli pies ciągnie.
Najlepszym rozwiązaniem ciągniecie jest nauczenie psa nie ciągnąc.

@karssa; bardzo ważny jest też dobór szelek.
Odpowiedz
ja preferuję szelki, wydają mi się mniej "upokarzające" dla psa. Wiem wiem, że pies tak tego nie odbiera ale ja odbieram Tongue
Odpowiedz
Akurat problem tego że pies ciągnie na smyczy na spacerach,można w łatwy sposób rozwiązać za pomocą tresury- komend i smakołyków,wtedy w przypadku większych ras,sprawdzą się także szelki,chociaż z doświadczenia wiem,że lepiej zainwestować w dobrą skórzaną smycz.
Odpowiedz
Szelki dla małego psa, obroża dla większego psa. Smycz jak i szelki mają za zadanie kontrolować psa i w zależności od siły właściciela się je dobiera.
http://generalka.pl/struny-c-92.html
Odpowiedz
ja jestem za szelkami, wg mnie są bezpieczniejsze, pies nawet jak nie szarpie to może się wyrwać np. za kotem i wtedy może być poroblem jak obróżka będzie za ciasna...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości