Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co powinno się znaleźć w psiej apteczce?
#1
Przed wyjazdem z psem, należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych leków takich jak:

1.Hydrocortyzon jest sterydem stosowanym przy ukąszeniach, opuchnięciach poparzeniach roślinami.
2. Dexafort to steryd o przedłużonym działaniu stosowany w każdym innych przypadku, czyli gdy pies zje coś trującego, w razie nagłych wypadków.
3. Wapno
4. Nifuroksazyd, Smecta,Lakcid amp. - środki stosowane na biegunki
5. Rimadyl - niesterydowy lek przeciwzapalny
6. Manusan - płyn stosowany do kąpieli, gdy u psa pojawi się alergie na wodę morską (zrobi się czerwony) - należy potem podać Dexafort
7. Pyralgin w czopkach
8. Preparaty do: przemywania oczu, uszu, kwas borny, smarowania łap
9. Sedalin - w przypadku choroby lokomocyjnej
10. Bandaż,Jałowy kompres,Lignina (robimy z niej opatrunek między kompresem a bandażem Opatrunek w aerozolu (Panthenol, Flint) – tylko na małe rany i otarcia.


Wykaz leków, które powinny znajdować się w każdej apteczce dla psa. Inne zależą od przypadłości naszego psa i decyzji weterynarza, z którym skonsultujemy się przed naszym wyjazdem.
PAMIETAJMY Apteczka nie jest po to żeby samemu leczyć psa/suczkę tylko pomóc naszemu pupilowi dotrzeć do fachowej pomocy.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
#2
Bardzo dobry i zarazem pożyteczny wątek,który mówi nam o tym co powinno znaleźć się w każdej psiej apteczce. Często o tym zapominamy,a potem są takie a nie inne efekty w postaci choroby.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości