Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy tatuaż dalej obowiązuje?

Spytano mnie czy wiem coś na ten temat? Tyle udało mi się znaleźć czyli o wyjazdach psów za granicę

Od 3 lipca 2011 r. implantacja mikroczipu jest jedyną uznawaną metodą znakowania zwierząt przy przemieszczaniu się pomiędzy krajami. Wyjątkiem są tatuaże psów rasowych wykonane wcześniej, 
o ile data tatuowania jest wpisana w paszporcie.

Czy coś wiecie na ten temat pozdrawiam

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
Psy rasowe, rodowodowe mają tatuaże już od szczeniaka, co u takich psów rasowych jest konieczne. A więc wyjeżdzając za granicę z psem rasowym musimy zadbać tylko o chip, bo psiak tatuaż i tak i tak już ma.
U psów nierasowych tatuaż nie jest obowiązkowy, tylko chip i przejście procedur ustanowionych przez kraj do którego zamierzamy wyjechać.
Procedury, czyli (chip, szczepienie na wściekliznę, kwarantanna, paszport, odrobaczenie) obowiązują zarównonpsy rasowe jak i nie rasowe.
Odpowiedz
Zgadza się,teraz nawet kiedy jesteśmy w EU wyjeżdżajac ze zwierzakiem za granicę,musimy pomysleć o chipie,bez tego ani rusz. tatuaż swoja drogą,każdy pies rasowy będzie go posiadał.
Odpowiedz

stałam właśnie przed dylematem czy maluchy chipować czy tatuować i doszłam do wniosku,że jednak tatuaż.

Prawda jest taka,że jesteśmy przyzwyczajeni,że pies rodowodowy taki tatuaż posiada i jeśli psiak się zgubi szybciej trafi do domu niż po chipie, gdzie bazy są jednak ubogie i trudno się po nich poruszać..

Odpowiedz
warto psa zachipować, mimo posiadanego tatuażu. Tatuaż wraz ze wzrostem psa "rozmywa" się (staje się nieczytelny (nawet ten zrobiony w uchu)), i trudno go odczytać. Chip pies natomiast ma wczepiony pod skórę i jest łatwy do odczytania. Mając psa zachipowanego warto go zarejestrować we wszystkich bazach danych, bo wówczas w przypadku kiedy pies się zagubi łatwiej go znaleźć. Wiele psów z tatuażem trafia do schronisk/przytulisk, gdzie nie ma możliwości sprawdzenia/odczytania tatuażu własnie dlatego że jest on niewidoczny (słaby). Natomiast zarówno w schroniskach jak i u weterynarzy są czytniki chipów i po sprawdzeniu w przypadku jak pies jest zachipowany po sprawdzeniu własnie w bazie danych uzyskuje się kontakt z włascicielem. Wiele psów trafiających do schroniska własnie dzięki chipowi szybko wróciło do własciciela, w przeciwieństwie do tych tatuowanych. I jeszcze jedno, jeśli już zachipujesz psa u weta to sama zarejestruj w bazie psa. Bo wielu wetów mimo informacji że również rejestrują - nie robi tego
nie ma nic bardziej spontanicznego i przyjaznego, niż kudłaty, mokry, zabłocony pies Smile
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa
Odpowiedz
Mój pies ma tatuaż, aczkolwiek jak jeździmy na wystawy to nikt już teraz tego tatuażu nie sprawdza...
Odpowiedz
Tatuaż to stara metoda i wydaje mi się,ze także najbardziej odpowiednia bo każdy rasowy pies z rodowodem go posiada,co innego chip,to stosunkowo nowa metoda której skuteczność często poddaje się dyskusji i chyba nie na darmo bo baza faktycznie jest dosyć uboga w przeciwieństwie do tatuaży- to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości