Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyszczenie uszu
#1
Moja sunia bardzo grzecznie znosi czyszczenie uszu, dzięki czemu nie naraża się na uszkodzenie naskórka, czy wręcz przewodu słuchowego patyczkiem, którego używam. A używam zwykłych patyczków do czyszczenia uszu.

Jednak kiedy pies nie pozwala czyścić uszu, wyrywa się, walczy z nami, takim patyczkiem możemy wyrządzić mu więcej szkody niż pożytku. Najlepiej zainwestować w specjalny preparat żelowy z apikatorem lub roztwór ułatwiający rozpuszczenie znajdującego się w uszach naszego pupila brudu.

A jak wy czyścicie uszy swoich psiaków? Korzystacie z preparatów?
Odpowiedz
#2
Ja robię tak jak Ty, zwykłym patyczkiem dla ludzi, i czyszczę tylko ten brud co jestem wstanie zauważyć w uchu
Odpowiedz
#3
U nas jest podobnie,używamy patyczków do czyszczenia uszu,z tym że trzeba uważać aby nie zrobić psu krzywdy i nie uszkodzić błony bębenkowej. Róbmy to z wyczuciem.
Odpowiedz
#4
można również czyścić gazikiem owiniętym na palec. Jest to o wiele bezpieczniejsze, bo nawet jeśli pies znosi w spokoju czyszczenie uszu, to zawsze może się czegoś wystraszyć i poruszyć gwałtownie (to trzeba mieć na uwadze), a wówczas taki patyczek niechcący może zrobić więcej szkody niż pożytku
nie ma nic bardziej spontanicznego i przyjaznego, niż kudłaty, mokry, zabłocony pies Smile
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa
Odpowiedz
#5
Z patyczkiem bym nie ryzykował,ucho psa jest bardzo wrażliwe i moim zdaniem lepiej i zarazem bezpieczniej,będzie użyć specjalnych kropel do czyszczenia uszu. Nie są drogie a za to bardzo skuteczne.
Odpowiedz
#6
ja czyszczę patyczkami higienicznymi takimi dla ludzi bo mój psiak jest podczas czyszczenia spokojny i grzecznie czeka na nagrodę. Smile
Odpowiedz
#7
Są specjalne krople do czyszczenia uszu psa,o wiele bezpieczniejsze niż metoda patyczkiem tak jak radzi Przedmówca,zresztą wystarczy o to zapytać weterynarza,już nie raz słyszało sie o przypadku uszkodzenia błony uszu psa przez czyszczenie patyczkiem.
Odpowiedz
#8
Mój pies też jest grzeczny podczas czyszczenia uszu, więc robimy to patyczkiem z zachowaniem należytej ostrożności.
Odpowiedz
#9
Ja mam duże doświadczenie w czyszczeniu uszu psu, ponieważ co 3 miesiące pies ma zapalenie ucha spowodowane alergią. Zwierzęta domowe czasem mają takie zapalenia uszu od jedzenia "ze stołu". Czy ktoś zna jakiś sposób na wyleczenie alergii uszu? Jakiś dobry preparat. Byłam u 3 weterynarzy i każdy nie był w stanie wyleczyć zapalenia na stałe. Polecali również operację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości