Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Husse Lax & Ris
Przez jakiś czas opierałam jadłospis mojej suni na karmie Husse z łososiem.
Na początku widocznie poprawiła jej się sierść - była błyszcząca. Kawka jadła karmę ze smakiem, ale w pewnym momencie, jak wszystkie inne karmy, ta również jej się znudziła. Mimo urozmaicania smaków i posiłków. Mimo to mogę polecić tę karmę.

Składniki:
łosoś (min. 50%), ryż, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, siemię lniane, hydrolizowane białko z kurczaka, drożdże browarniane, olej z łososia, sól, fruktooligosacharydy, lecytyna, ekstrakt z nagietka, algi morskie, ekstrakt z pestek winogron

Analiza składu:
Białko 24,0%, tłuszcz 14,0%, surowy, popiół 6,5%, surowy błonnik 3,0%, wapń 1,25%, fosfor 0,9%, sód 0,4%

Dodatki dietetyczne:
Witamina A 17500 IU/kg,
Witamina D3 1600 IU/kg,
Witamina E 450 mg/kg,
E1 (żelazo) 160 mg/kg,
E2 (jod) 2,5 mg/kg,
E4 (miedź) 6 mg/kg,
E5 (mangan) 50 mg/kg,
E6 (cynk) 86 mg/kg,
E8 (selen) 0,16 mg/kg,
beta- karoten 1 mg/kg;
Przeciwutleniacze: tokoferole.

Wadą karmy jest niestety jej cena. Worek 15 kg kosztuje 199 zł. Paczka 2 kg - 52 zł. Cena niestety moim zdaniem nieco zawyżona biorąc pod uwagę skład.
Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiej wielkości psa chcemy karmić i czy stworzymy z karmy bazę, czy tylko część jadłospisu.

Zaleta to przede wszystkim dobra reakcja wrażliwego układu pokarmowego.

[Obrazek: 470721_Lax&Ris%2015kg.jpg]
Odpowiedz
Ja karmię wrażliwą shihtzaczkę na zmianę Husse Lax & Ris i Husse Lamm & Ris. Wymienione karmy nie sa jedynym elementem jej diety (od czasu do czasu zmiana na Fish4Dogs, niekiedy domowe obiady, przekąski z owoców i warzyw), ale mogę powiedzieć, że sprawdzają się bardzo dobrze. Żadnych problemów trawiennych, włos lśniący.
Odpowiedz
Jeżeli mowa o dobrych karmach to polecam zajrzeć także na naszą stronę gdzie znajdziecie ich szeroki wybór,zarówno karm mokrych jak i przysmaków dla swojego pupila. Staramy się aby ilość zawartych w niej składników odżywczych była jak największa i jak najlepszej jakości. W razie pytan chętnie doradzimy i pomożemy na forum.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości