Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kantarek (obroża uzdowa)
#1
Głównym zadaniem kantarka jest pomoc właścicielowi w utrzymaniu psa na smyczy. Jeżeli pies ciągnie, założony kantarek powoduje odwrócenie pyska w przeciwną stronę. Jeżeli natomiast idzie grzecznie – kantarek w ogóle nie ma na niego wpływu. Należy jednak pamiętać, żeby nie szarpać i nie ciągnąć psa. Należy prowadzić go łagodnie, aby nie uszkodzić kręgów szyjnych!
[Obrazek: trixie_kantarek_husk.jpg]

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując kantarek wraz ze zwykłą obrożą i smyczą z dwoma karabińczykami. Jeden koniec przypina się do obroży, a drugi pod pyskiem psa.

Bardzo ważne jest, aby obroża uzdowa była dobrze dopasowana. Nie powinna uciskać psa, ale także nie może być za luźna. Najlepiej zmierzyć obwód kufy (pyska) i dodać jeszcze tyle miejsca, aby wszedł tam palec wskazujący. Pies powinien swobodnie oddychać i poruszać językiem w założonym kantarku.
Odpowiedz
#2
Thumbs Up 

(2012-10-29, 08:54)Pieskowa napisał(a): Głównym zadaniem kantarka jest pomoc właścicielowi w utrzymaniu psa na smyczy. Jeżeli pies ciągnie, założony kantarek powoduje odwrócenie pyska w przeciwną stronę. Jeżeli natomiast idzie grzecznie – kantarek w ogóle nie ma na niego wpływu. Należy jednak pamiętać, żeby nie szarpać i nie ciągnąć psa. Należy prowadzić go łagodnie, aby nie uszkodzić kręgów szyjnych! [Obrazek: trixie_kantarek_husk.jpg] Najlepsze efekty uzyskuje się stosując kantarek wraz ze zwykłą obrożą i smyczą z dwoma karabińczykami. Jeden koniec przypina się do obroży, a drugi pod pyskiem psa. Bardzo ważne jest, aby obroża uzdowa była dobrze dopasowana. Nie powinna uciskać psa, ale także nie może być za luźna. Najlepiej zmierzyć obwód kufy (pyska) i dodać jeszcze tyle miejsca, aby wszedł tam palec wskazujący. Pies powinien swobodnie oddychać i poruszać językiem w założonym kantarku.

Kantarek to dobra sprawa

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości