Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miska spowalniająca jedzenie
Wiele psów łapczywie pochłania każdą porcję jedzenia. Może to źle odbić się na ich zdrowiu. Moja sunia akurat nie ma tego problemu, ponieważ delektuje się każdym kęsem, ale opiekowałam się psami, które całą porcję karmy zjadały jednym kłapnięciem. Dla takich "żarłoków" polecam miskę spowalniającą jedzenie. Taka miska, dzięki wypustkom znajdującym się wewnątrz utrudnia szybkie pochłanianie pokarmu lub picie wody. W ten sposób pies nie nałyka się powietrza przy okazji jedzenia.

Cena takiej miski waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Gdzieś widziałam, że do zwykłej miski dla psa wkłada się piłeczkę oczywiście ciężką i pies zjadając pokarm nie będzie jadł łapczywie
muszę poszperać w internecie na ten temat
Znalazłam tak fachowo nazywa się kula spowalniająca jedzenie
jest rozmiar M za 49 złotych (średnica kuli 7 cm)
L za 59 złotych ( średnica kuli 8 cm)
a są dostępne w sklepie
sklep.mampsa.pl

Odpowiedz
Portion Pacer Kula spowalniająca łapczywe jedzenie u psów jest tańsza w sklepie internetowym karusek.com.pl
kosztuje od 42,50 do 52,50 złotych w zależności od rozmiaru
Odpowiedz
Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę,więc chętnie poczytam Wasze opinie na ten temat czy faktycznie jest to sprawdzone rozwiązanie,czy też wręcz przeciwnie i tylko kolejne akcesoria dla klienta,bo to należy rozróżnić.
Odpowiedz
Metodą na łapczywe jedzenie u psów nie jest tylko spowalniająca miska. Dużą rolę odgrywa też jedzenie jakie podajemy swojemu psu - czy kawałki jedzenia (sucha karma przede wszystkim) jest dopasowana do rozmiarów naszego psa.
Moja suczka też miała ten problem, zanim zdecydowałam się na taką miskę, kupiłam po prostu suchą karmę, która ma większe kawałki (mam dużego psa) i problem zniknął.
Odpowiedz
poza tym są psy które dostają zbyt mało jedzenia. Ludzie którzy karmią swoje psy suchą karmą, bardzo często kierują się tabelką umieszczoną na opakowaniu, nie biorąc pod uwagę że dawkowanie karmy jest podane tylko orientacyjnie, naprowadzająco. I mimo iż pies je łapczywie i zjada szybko "kubek" karmy, nie pomyślą ani nie domyślą się, że wynika to ze zbyt małej ilości jedzenia. Bo skoro na opakowaniu pisze że powinien dostać 100 g to dostaje tyle i ani grama więcej, a czasem warto sprawdzić dając psu przez kilka dni więcej jedzenia .....
nie ma nic bardziej spontanicznego i przyjaznego, niż kudłaty, mokry, zabłocony pies Smile
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa
Odpowiedz
A ja polecam bardzie sprawdzony sposób,czyli dawanie racjonalnych porcji jedzenia psu,tak aby nie jadł zbyt łapczywie widząc ze ma pełną miskę. To lepsze niż ten spowalniający wynalazekSmile
Odpowiedz
ja też czytałam gdzieś, że można taką kulkę kupić ale zawsze zastanawiało mnie czy pies jej nie połknie np. przez przypadek czy się nią nie udławi. Zawsze można dawać psu z ręki jeść i jak się to mówi "spalić miskę" Smile
Odpowiedz
Można,wtedy nawet kontakt i budowanie zaufania pomiędzy psem a człowiekiem jest zdecydowanie lepszy i bardziej intensywny. Poza tym ja stosuję normalne miski,żądnych wynalazków z serii spowalniających bo w praktyce mija się to z celem.
Odpowiedz
Ja znalazłem miski spowalniające jedzenie dla psa kota w cenie 19 - 20 zł cena jest fajna, polecam
https://sklepinternetowypl.com/miski-dla...lower/-489
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości