Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obroża DC 50 urządzenie do lokalizacji psów
#1

<!--[if gte mso 9]>

<!--[if gte mso 9]> Normal 0 21 unctuationKerning /> false false false oNotPromoteQF /> PL X-NONE X-NONE ontGrowAutofit /> ontFlipMirrorIndents /> <m:mathPr> <m:mathFont m:val="Cambria Math" /> <m:brkBin m:val="before" /> <m:brkBinSub m:val="--" /> <m<img src="http://forum.psy-pies.com/images/smilies/confused.png" alt="Confused" title="Confused" class="smilie smilie_13" />mallFrac m:val="off" /> <m:dispDef /> <m:lMargin m:val="0" /> <m:rMargin m:val="0" /> <m:defJc m:val="centerGroup" /> <m:wrapIndent m:val="1440" /> <m:intLim m:val="subSup" /> <m:naryLim m:val="undOvr" />

Obroża DC 50 - nowe możliwości urządzenia do lokalizacji psów Garmin Astro® 320


Najnowsza obroża Garmin DC™ 50  z wbudowanym nadajnikiem GPS/GLONASS, wytrzymałą obudową, została zaprojektowana zgodnie z sugestiami użytkowników, aby rozszerzyć funkcjonalność oraz możliwości lokalizacyjne systemu śledzenia psów Astro 320. Obydwa urządzenia posiadają homologację na terenie Polski.

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej wprowadza na polski rynek DC 50 – udoskonaloną obrożę dla psów z wbudowanym nadajnikiem, która w porównaniu do poprzednich rozwiązań, oferuje nowe możliwości lokalizacji oraz bardziej wytrzymałą, wzmocnioną obudowę.

“Przy projektowaniu DC 50 wzięliśmy pod uwagę sugestie użytkowników, dzięki czemu obroża wyróżnia się znacznie solidniejszą i wytrzymalszą konstrukcją, co jest szczególnie ważne dla właścicieli psów myśliwskich,” powiedział Dan Bartel, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Garmin. “Najnowszy DC 50 w pełni korzysta z zalet i szerokich możliwości śledzenia przy wykorzystaniu systemu GPS co, jak mamy nadzieję, docenią obecni użytkownicy systemu Astro.”

Szybsze i dokładniejsze ustalanie pozycji

Główny element obudowy DC 50 znajduje się poniżej szyi psa, natomiast antena o wysokiej czułości została ulokowana w górnej części obroży, co pozwala na znacznie szybszą lokalizację czworonoga przy pomocy sieci satelitów. Warto przy tym wspomnieć, że najnowszy produkt Garmin, oprócz obsługi systemu GPS oferuje również pełne wsparcie dla sieci GLONASS.  Dzięki możliwości korzystania z satelitów GLONASS można ok. 20% szybciej ustalić pozycję zwierzęcia w porównaniu z satelitami GPS. Ponadto używanie obu systemów nawigacji satelitarnej umożliwia dokładniejszą lokalizację na podstawie danych zebranych z maksymalnie 24 satelitów jednocześnie. Dzięki temu właściciele psów będą mogli znacznie szybciej odszukać czworonoga nawet w terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu.

Przebudowany nadajnik wykorzystuje antenę VHF o długości 22,5-cala wykonaną z plecionej stali, co znacznie zwiększa jej wytrzymałość i odporność na uszkodzenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, myśliwi mogą śledzić pozycję psa w promieniu do 14,5 km (na płaskim terenie) z częstotliwością odświeżania wynoszącą pięć sekund. Dodatkowo w zestawie znajdziemy również krótszą antenę o długości 18,5-cala, przeznaczoną dla mniejszych czworonogów. Standardowa, jednocalowa obroża DC 50 z poliuretanową powłoką pozwala na łatwą wymianę na inną wersję kolorystyczną, co znacznie ułatwi identyfikację naszego czworonoga w większej grupie psów. Sam nadajnik jest zamknięty w wodoszczelnej (IPX7) obudowie.  Obroża DC 50 dostępna jest w niebieskiej wersji kolorystycznej. Kupując nadajnik w zestawie z Astro 320 otrzymamy pomarańczową obrożę.

 

Dłuższy czas pracy na baterii i tryb ratunkowy

Przy w pełni naładowanej baterii i częstotliwości aktualizacji pozycji co pięć sekund czas działania urządzenia wynosi ok. 26 godzin. Wydłużenie czasu próbkowania do dwóch minut umożliwi już około 54 godzin ciągłej pracy. Przydatną opcją jest tryb Dog Rescue, który uruchamiany jest automatycznie po zmniejszeniu poziomu naładowania baterii do 25 procent. Po jego aktywacji częstotliwość aktualizowania pozycji psa jest wydłużona do dwóch i pół minuty, dzięki czemu mamy znacznie większe szanse na odnalezienie zaginionego czworonoga.

 

Wbudowany detektor szczekania

System DC 50 wyposażony jest także w wbudowany detektor szczekania, który alarmuje właściciela o wysokiej częstotliwości szczekania zwierzęcia. Dodatkowo użytkownicy mogą ustawić własne poziomy częstotliwości szczekania, o których przekroczeniu urządzenie będzie alarmowało. Sposób powiadamiania można również ustawić stosownie do preferencji – do wyboru mamy tryb wizualny, tonowy, wibracyjny lub tryb łączący wszystkie te elementy.

DC 50 w połączeniu z podręcznym system Astro 320 umożliwia śledzenie do dziesięciu psów jednocześnie (wymagany zakup dodatkowych nadajników) z uwzględnieniem takich informacji jak odległość, kierunek czy stan (np. spoczynek czy bieg). Astro 320 wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz o wysokiej jasności oraz preinstalowaną mapę bazową. Dodatkowo urządzenie pozwala na korzystnie z map Topo Polska oraz fotorealistycznej bazy zdjęć satelitarnych BirdsEye™. Ponadto użytkownicy mogą również korzystać z różnych dostępnych na rynku map przeznaczonych dla myśliwych.

Stały dostęp do informacji

Obroża DC 50 przesyła pozycję psa do urządzenia nawigacyjnego co 5 sekund, dzięki czemu bieżąca pozycja jest zawsze widoczna na mapie, podobnie jak ślad przebytej przez niego drogi. Wystarczy przełączyć tryb na Dog Tracker (Śledzenie psa), aby wyświetlić kompas, który wskazuje lokalizację psa oraz pokazuje, czy pies biegnie, siedzi, wystawia zwierzynę lub zagania ją na drzewo. Na ekranie mapy może także zostać wyświetlony dokładny dystans przebyty przez każdego z psów. Użytkownik ma możliwość wyboru opcji automatycznego powiększania mapy, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne wyświetlanie pozycji wszystkich psów na wyświetlaczu. Natomiast pozycje psów, które za bardzo się oddaliły i nie mieszczą się na bieżącym powiększeniu, są oznaczane na krawędzi widoku, po stronie odpowiadającej kierunkowi, w którym się znajdują. Użytkownik ma także możliwość określenia, przez jaki czas na wyświetlaczu ma być widoczny dziennik śledzenia każdego z psów. Dziennik można także całkowicie wyłączyć, aby zwiększyć przejrzystość wyświetlanej mapy.

Obroża DC 50 jest w pełni kompatybilna z systemem Astro 320 – wymagana jest jednak wcześniejsza instalacja bezpłatnej aktualizacji oprogramowania dostępnej na stronie http://www.garmin.com/webupdater.  DC 50 nie jest kompatybilny z systemami Astro 220 oraz Alpha Track i Train.

Sugerowana cena brutto dla DC 50 wynosi 249 €. W przypadku zakupu zestawu składającego się z DC 50 i Astro 320 sugerowana cena brutto została ustalona na poziomie 729 €. Urządzanie będzie dostępne w sprzedaży jeszcze w sierpniu bieżącego roku.

Więcej informacji na temat DC 50 i innych produktów Garmin przeznaczonych do śledzenia i szkolenia psów można znaleźć tutaj.

Bez względu na to, czy uprawiasz turystykę górską, grasz w golfa, polujesz lub jesteś fanem geocachingu Garmin dostarczy odpowiednie urządzenia i usługi, dzięki którym będziesz mógł w pełni cieszyć się ze swoich pasji. Więcej informacji na temat produktów i usług Garmin można znaleźć na stronach: http://www.garmin.com/dogs, http://www.garmin.blogs.com i http://twitter.com/garmin.

 

[Obrazek: obroza-dc-50-nowe-mozliwosci-urzadzenia-...320624.jpg]
Odpowiedz
#2
Fajna jest
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości