Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obroże przeciwkleszczowe
Mam pytanie jaką polecacie obrożę przeciwkleszczową.
Odpowiedz
My używamy kropli Dr Seidel Sabunol dla małych i średnich ras psów, polecamy
nawet są niedrogie 13 zł za opakowanie 2 ml
Odpowiedz
My co roku zmieniamy raz jest Preventic, na początku trochę śmierdzi potem Kiltix z firmy Bayer
nigdy jeszcze nie miały ani kleszczy ani pcheł
pozdrawiam

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
My używamy Kiltixa, nie mieliśmy również kleszczy
Odpowiedz
Ja nie polecę żadnej obroży przeciwkleszczowej. Nie mam najlepszego zdania nawet o najdroższych obrożach np. Bayera.
Ja u swojego psa stosuje Fiprex w sprayu i jestem bardzo zadowolona. Pryska się psiaka raz na 3 tyg. Pojemna butelka i starcza na bardzo długo. Płaciłam za to 50 zł i wg mnie jest na prawdę warte tej ceny.
Od kiedy używam nigdy żadnego kleszcza.

Oczywiscie jak ktoś się uprze Wink obroże można używać ale jako dodatkową ochrone a nie jedyną noi oczywiście jakąś lepszą a nie marketówkę :pp .
Odpowiedz
Również zgodzę się z tym, że obroże nie są skuteczne. Najlepiej kupić krople. Ale pamiętajmy, że często nie wystarczy raz je zaaplikować, tylko czasem trzeba również w trakcie sezonu powtórzyć użycie kropli.
[i][color=green][b]Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super[/b][/color][/i]/[b]Ann Landers[/b]
Odpowiedz
Ja jestem za obróżką
Odpowiedz
Obróżka owszem, ale tylko jako dodatkowa ochrona. Znam wiele przypadków, gdzie obroża okazała się nieskuteczna, szczególnie w terenie, gdzie pies jest szczególnie narażony na "atak" kleszczy.
[i][color=green][b]Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super[/b][/color][/i]/[b]Ann Landers[/b]
Odpowiedz
Obroża chroni tylko i wyłącznie obszar wokół szyi psa, a nie np. pachy, brzuch itd. Dodam jeszcze że i tak musi być to dobra obroża a nie marketówka, bo one są NIC nie warte.
Odpowiedz
Lightbulb 
Chciałem jeszcze uściślić, ponieważ sam używam tylko preparatów przeciwko kleszczom - warto stosować je razem z obrożą, tak dla świętego spokoju?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości