Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pies dla biegacza
Szukam towarzysza w czasie moich wybiegań.
Od kilku lat systematycznie biegam, ale boję się samotnie przemierzać ścieżki leśne i pustkowia.
Poszukuje więc psa, który w razie potrzeby by mnie obronił a przede wszystkim takiego, dla którego nie byłyby straszne i męczące długie biegi (nawet do 30 km)

Proszę o pomoc w wyborze psa.

Ps. Mam 9-letniego westa teriera i ten bardzo ochoczo biega ze mną, ale do 5 km, potem już jest zmęczony i musi wracać do domu - no i co tu mówić, raczej mnie nie obroni przed jakimś napastnikiem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
I jak?
Nikt nie wie? Sad
Odpowiedz
Może owczarek niemiecki będzie dla Ciebie odpowiedni?
Odpowiedz
Moja propozycja to Husky- piękny i zarazem niezmordowany, bardzo wytrzymały pies, który z pewnością dotrzyma Ci kroku oraz towarzystwa. To że biegasz, jesteś aktywny jest otyle ważne, iż te psy muszą być niemal notorycznie w ruchu.
Odpowiedz
Cześć,

Generalnie to Owczarki Niemieckie, Rhodesian Ridgeback albo Border Collie.
Te trzy rasy świetnie odnajdą się na długich trasach, psy pracy.

Pozdrawiam

Odpowiedz
zdecydowanie husky, one wręcz muszą biegać, więc kilka kilometrów im nie robi Wink w zwiększych psów to na przykład wyżej, też pełen energii i chętny do sportów
Odpowiedz
Podłączam się do powyższych opinii, psy rasy Husky są znakomitymi biegaczami i towarzyszami podczas podróży, na pewno nie opadną z sił, maja wiele niepożytej siły i energii. Polecam też specjalne obroże grawerowane dla pupila, znajdziesz je na http://www.Edeil.pl
Odpowiedz
Tak jak już było wspomniane dla biegaczy bardzo dobrym wyborem jest husky. Jest to pies, który uwielbia biegać. Może to robić godzinami. To co będzie potrzebne to na pewno dobre szelki: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Spacer-z-p...w-351.html, które będą odpowiednio dopasowane, żeby go nie uciskały. Do tego takie szelki są znacznie bezpieczniejsze niż obroża, która może mu się wpić w szyję w razie gdyby na przykład rzucił się za czymś nagle w pogoń.
Odpowiedz
A zaglądałeś już może na Edeil.pl ? teraz posiadamy kilka nowych wzorów obroży grawerowanych, identyfikatorów dla psów. Naprawdę warto o tym pomyśleć i zwiększyć ich bezpieczeństwo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości