Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pies i kocia karma

Witam, mój 5 letni pies podjada karme dla kota. Kotka mam dopiero od miesiaca. Kotek dostaje karmę zje tyle ile może, potem jest wyścig mojego psa do kociej miski, czy coś jeszcze zostało dla niego.

powiedzcie czy to jest normalne, czy kocia karma mu nie zaszkodzi, co mam robić?

Odpowiedz
Stawiaj miskę gdzieś na wysokości, lub jeśli kot się naje miskę zabierz.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
Kocia karma nie powinna zaszkodzic psu, ale podjadanie nie jest dobre...
Każdy zwierzak powinien dostawac jedzenie z umiarem, zjeśc i koniec.

Nie jestem zwolenniczką zostawiania psu czy kotu jedzenia w misce, aby miał cały czas do niego dostęp.
Odpowiedz
Miska wyżej a kocia karma na dłuższą metę może zaszkodzić
pozdrawiam
Odpowiedz
Możesz napisać dlaczego
Odpowiedz
Koty mają większe zapotrzebowanie na białko. Więc ich karma ma zupełnie inny skład, jeśli to się zdarza sporadycznie , to się nic nie stanie, ale gdy to jest non stop to psu mogą wysiąść nerki
pozdrawiam
Odpowiedz

Moim zdaniem Twój pies robi to z przekory że w domu jest jeszcze inne nowe zwierze oprócz niego. Przypuszczam że za parę dni problem sam się rozwiąże i pies zacznie zpowrotem jeść swoją karmę Smile

Odpowiedz
Kocia karma na pewno nie zaszkodzi psu,ale po co je ze sobą mieszać,po prostu postaw w oddzielnym miejscu,tak aby pies nie miał do niej żadnego dostępu. Poza tym napisz jaka to dokładnie karma oraz jaką podajesz psu.
Odpowiedz
Ja myślę, że każdy powinien dostawać karmę która jest przeznaczona do danego zwierzaka. Na stronie https://www.maxandmrau.pl/pol_m_kot_karm...i-197.html macie fajne oferty przysmaków dla kotów. Znajdziecie tam również karmę dla psów także warto tam zrobić rozeznanie i kupić właściwe produkty dla waszych pupili. W szczególności, że u nich za dobrej jakości karmę zapłacić niewiele.
Odpowiedz
Zarówno psy, jak i koty powinny być karmione o stałych porach (miska zabierana po kilku minutach niejedzenia). Nie możesz przez ten czas tego kontrolować?

Czy miski kota i psa są obok siebie, czy gdzieś dalej?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości