Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polowanie na dzikie ptaki
#1

Tak obserwuję ,że na stronie powstają artykuły na tematy związane z łowiectwem, postanowiłem dodać zdjęcia ptaków na które można polować w Polsce. Pamiętajmy, że nie polujemy gdy jest okres lęgowy i gdy ptaki prowadzają młode!

 

Zdjęcia ptaków

bażant zwyczajny (Phasianus colchicus)

Bażant zwyczajny (Phasianus colchicus)

 

Cyraneczka zwyczajna (Anas crecca)

Cyraneczka zwyczajna, cyraneczka (Anas crecca) - ptak wodny z rodziny kaczkowatych. Dodam jako ciekawostkę, że jest to najmniejsza kaczka europejska.

 

Kaczka czernica (Aythya fuligula)

Kaczka czernica (Aythya fuligula) - gatunek ptaka wodnego z rodziny kaczkowatych. W Polsce gatunek łowny od 15 sierpnia do 21 grudnia


[Obrazek: ges-gegawa-anser-anser1516.jpg]
Gęś gęgawa (Anser anser). Gatunek łowny od 1 września do 21 grudnia, a na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego do 15 stycznia.

[Obrazek: ges-bialoczelna--anser-albifrons1485.jpg]
Gęś białoczelna (Anser albifrons). Gatunek łowny z okresem ochronnym. Sezon polowań trwa od 1 września do 21 grudnia, a na terenach województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego do 31 stycznia.

[Obrazek: ges-zbozowa-anser-fabalis1573.jpg]
(Anser fabalis), duży wędrowny ptak. Gatunek łowny od 1 września do 21 grudnia, a na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego do 31 stycznia.

[Obrazek: glowienka-zwyczajna-glowienka1518.jpg]
Głowienka zwyczajna(Aythya ferina). Gatunek łowny od 15 sierpnia do 21 grudnia.

[Obrazek: golab-grzywacz1487.jpg]
Grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus) - ptak wędrowny z rodziny gołębiowatych. Gatunek łowny od 15 sierpnia do 30 listopada.

[Obrazek: kaczka-krzyzowka-anas-platyrhynchos1563.jpg]
Krzyżówka, kaczka krzyżówka(Anas platyrhynchos). Gatunek łowny w okresie od 15 sierpnia do 21 grudnia. Ciekawostką jest ,że od krzyżówki pochodzą nasze domowe kaczki.

[Obrazek: jarzabek-zwyczajny-tetrastes-bonasia1561.jpg]
Jarząbek zwyczajny, jarząbek(Tetrastes bonasia). Ptak z rodziny kurowatych. W Polsce gatunek łowny od 1 września do 30 listopada.


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Polowanie na dzikie ptaki - przez mysliwy66 - 2014-05-07, 17:45
RE: Polowanie na dzikie ptaki - przez Ares_biz_pl - 2014-10-04, 09:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości