Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze schodami
#1
Mam kundelka. To leciwy psiak, bo ma już 14 lat. Mieszkam na czwartym piętrze, bez windy. Axel ma problem z wchodzeniem po schodach. Powłóczy łapami, popiskuje, nie chce wchodzić. Kończy się tym, że wnoszę go na rękach. Czy mogę mu jakość pomóc, ulżyć w cierpieniu?
Odpowiedz
#2
(2012-10-29, 08:20)Gizmuś napisał(a): Mam kundelka. To leciwy psiak, bo ma już 14 lat. Mieszkam na czwartym piętrze, bez windy. Axel ma problem z wchodzeniem po schodach. Powłóczy łapami, popiskuje, nie chce wchodzić. Kończy się tym, że wnoszę go na rękach. Czy mogę mu jakość pomóc, ulżyć w cierpieniu?

Niestety, wiek wpływa na stan naszych psiaków. Czy byłeś z psiakiem u weterynarza? Po Twoim opisie myślę, że to może być problem ze stawami. Można spróbować wdrożyć leczenie. Tymczasem, niestety, psiak będzie potrzebował pomocy we wchodzeniu na schody. Możesz spróbować kąpieli w ciepłej wodzie, aby mu nieco lżyć (jeśli ból dokucza mu także w domu, podczas zwykłego chodzenia). Chore stawy lubią ciepło.

Odpowiedz
#3
Weterynarz powiedział, że chodzi o stawy, ale niestety nic nie poradził, jak temu zaradzić. Axel dostaje leki przeciwbólowe, ale to nie na długo pomaga. Sad Spróbuję zastosować ciepło. Dziękuję!
Odpowiedz
#4
Starość dopadnie nas wszystkich ludzi i nasze zwierzęta
Tak jak Wspomniałaś trzeba pieska brać na ręce, chociaż tak można mu pomóc
trzymaj się uszy do góry
Odpowiedz
#5
Niestety- Twój pies ma już swój wiek. Nie widzę innego wyjścia jak wnoszenie go po schodach i tak jak już ktoś wspomniał- kąpiel w ciepłej wodzie.
Odpowiedz
#6
też to przerabiałem, trzeba psa wnosić bo boli go kręgosłup. ulżyć troszkę można jak trafisz do dobrego weterynarza plus fizjoterapeuty dla psów. Ale jak inni piszą, to związane jest z wiekiem psa i raczej to będzie się pogarszać.
Szkolenie psów - [url=http://www.szkola-doberman.pl/]szkoła doberman[/url] - tylko lekcje indywidualne
Odpowiedz
#7
Niestety takie są fakty,te objawy o których piszesz związane są z wiekiem psa i nic na to nie poradzimy,możemy mu tylko pomóc np: podczas wchodzenia po schodach i to bezie dla niego dużym ułatwieniem.
Odpowiedz
#8
To prawda,ale nie ma się co załamywać tylko pomóż staruszkowi w wejściu po schodach,gdzie będzie mu lepiej jak u Ciebie na rękach? Smile W końcu przez tyle lat ufał Ci bezgranicznie,że ta kwestia nie zmieni się już do końca jego życiaSmile
Odpowiedz
#9
Mam ten sam problem, tylko że chodzi o owczarka niemieckiego. Ma 11 lat i niestety od tygodnia ma problem z tylnymi łapami. Wet uznał, że to zapalenie stawów biodrowych. Podał dwa zastrzyki i zlecił jakąś mieszankę do picia. Ale znaczącej poprawy nie widzę. Mogę pomóc psiakowi w jakiś inny sposób?
Odpowiedz
#10
Póki co poczekaj aż leki zaczną działać bo zapalenie stawów jest poważnym i bardzo bolącym problemem dla naszego psa,wiem coś o tym.. Jeżeli po tygodniu nie będzie poprawy to ponownie udaj się z pieskiem do lekarza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości