Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puchar Polski w Dogtrekkingu
#1

Za kilkanaście dni rozpoczną zawody w Dogtrekkingu. Impreza jest organizowana od pięciu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli psów, którzy lubią aktywny wypoczynek i wspólne spędzanie czasu ze czworonogiem. Patronem tegorocznych zawodów jest producent odzieży i obuwia sportowego – marka Merrell.

Zawody odbędą się w tym roku w:

  •  Złoty Stok - 24 maja 2014

  • Kalety - 2 sierpnia 2014 (nocny bieg)

  • Przesieka - 30 sierpnia 2014

  • Wisła - 4 października 2014 ( finał)

Dogtrekking to forma aktywności dostępna dla wszystkich osób, które posiadają psa i lubią długie spacery. W czasie gdy uczestnicy będą pokonywać kolejne etapy wyprawy, widzowie będą mogli uczestniczyć w pokazach i konkursach (pokazy psich sztuczek, zawody canicross; czyli bieg z psem dla dzieci oraz tory przeszkód). Organizatorzy Pucharu Polski w Dogtrekkingu wraz z marką Merrell przygotują niespodzianki czekające na obserwatorów i gości.

Informacje dla kandydatów

Organizatorzy przygotowali trzy propozycje dystansów.
Początkujący zawodnicy mogą wybrać dystans o długości ok. 25 km kilometrów lub trasę mini liczącą ok. 15 kilometrów. Zaawansowani trekkingowcy mają do przebycia dłuższy ok. 50-kilometrowy szlak, którego pokonanie zajmuje średnio od 4 do 8 godzin.
Każda osoba biorąca udział w zawodach powinna przygotować sobie listę najważniejszych rzeczy, które należy zabrać. Nawet krótka trasa marszu może stanowić wyzwanie dla początkującego trekkingowca. Aby po drodze nie opaść z sił i bez problemu przemierzyć cały dystans, należy zaopatrzyć się w odpowiednie ilości wody (co najmniej litr dla siebie i dla psa). Na szlaku znajduje się wprawdzie bufet oraz w niektórych przypadkach schronisko górskie, ale własna woda jest obowiązkowym elementem ekwipażu. Odpowiednią wartość odżywczą zapewnią nam batoniki lub żele energetyczne. Psi towarzysz powinien natomiast móc w czasie drogi posilić się suszonym mięsem lub suchą karmą. Jeśli wszystko zjecie podczas marszu, nie martwicie się, ponieważ na mecie na wszystkich zawodników czeka dodatkowo posiłek regeneracyjny.

Sprzęt:

- plecak, który będzie solidny, lekki oraz pakowny.
- na nocną oraz górskie edycje zawodów należy zabrać latarkę czołową.
- telefon z nawigacją (na dłuższe trasy) lub kompas.
- szelki i lina z amortyzacją dla psa (dopuszczalna również smycz i zwykła obroża).
- ubiór dostosowany do warunków pogodowych i terenowych.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości