Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silny instynkt łowiecki u psa

Witam,

Mam psa z bardzo silnym instynktem łowieckim. Chociaż jest mieszańcem dwóch ras psów pasterskich, poluje na myszy, ptaki niemogące latać, króliki, biega za sarnami i bażantami. Jednak wyjąwszy momenty polowania jest bardzo posłuszna. Bez problemu przerywa zabawę z innym psem, kiedy ją zawołam (a to - o ile mi wiadomo - jest jedną z trudniejszych rzeczy do osiągnięcia). Ale kiedy widzi zwierzynę, wpada w coś w rodzaju transu. Możliwe, że w takich chwilach nawet mnie nie słyszy, bo niemal wszystkie zmysły ma nastawione na polowanie i cały jej organizm przygotowuje się do pogoni. Widać to, kiedy jej się nie powiedzie i wróci do mnie - drżą mięśnie, szczególnie tylnych nóg. I nie jest to zwykła zabawa.
Wiem, że nie oduczę jej tego, dlatego wolałabym w jakiś sposób ukierunkować jej zapędy. Nauczyć na przykład tego, aby potencjalną ofiarę naganiała na mnie, dzięki czemu stale będę mieć z nią kontakt, przynajmniej wzrokowy.
   Czy jest Pan/Pani w stanie coś mi doradzić w tej kwestii? Albo polecić jakiś najbliższy punkt, w którym otrzymam pomoc - kółko łowieckie, namiary na konkretnego myśliwego? Mieszkam pod Sochaczewem.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Krupińska

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
Dla posiadaczy takich ras, polecam np.zabawę w tropienie (tutaj możesz poszukać jakiegoś ośrodka w którym są psy tropiące, lub po prostu poszukać szkoły dla psów, która nauczy Cię jak bawić się z psem w tropienie oraz na pewno udzieli wyczerpujących informacji na tematy, które Cię interesują).
Odpowiedz
Mój piesek też miał ten instynkt mocno rozwinięty , tak bardzo, że zjadł nam kaczkę w pierwszy dzień ale potem po wymęczeniu codziennym bieganiem, przeszło mu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości