Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strupki na nosie u boksera
Witam,
Nie wiem czy dobrze trafiłem i czy w ogóle zajmujecie się takimi rzeczami. Załączam zdjęcie nosa mojego boksera, wiek 7,5 roku.
Przeczytałem w artykule o suchym nosie, ze może to być infekcja. Pies nie ma wymiotów, je normalnie. Kiedy ścisnę lekko końcówkę nosa, zazwyczaj strupek pęka i mala ilość ropy wypływa na wierz, misi go to bolec bo bardzo tego nie lubi (nos nacisk z umiarem). Parę tygodni temu zauważyłem, ze chyba ma problem z oddawaniem moczu, często stal pod płotem z podniesiona noga (nawet minute) i nic nie leciało, zrobiliśmy badania (dwa w ciągu 2-3 tygodni), niestety nic nie wykazały, były wręcz idealne. Następnie sprzątając ogród po zimie zauważyłem dziwne odchody - dziwne znaczy się małe i większość wyglądała jak biegunka :/ Zazwyczaj pies załatwiał się długimi, zwartymi "kiełbasami", niestety teraz zobaczyć "kiełbaskę" jest prawie niemożliwe. Kal jest rzadki, lecz nie na tyle jak to wygląda przy biegunce (miał parę razy w życiu, stad moja wiedza). Poszedłbym do weta, ale z nimi jest problem taki ze na większość rzeczy oni od razu chcą psa usypiać i dopiero badać (mieszkam w Wielkiej Brytanii), służba weterynaryjna tutaj jest tak samo słaba jak służba zdrowia Sad Czy powinienem zrobić badanie kału? Czy możne zacząć używać jakiegoś kremu nawilżającego (wazelina?). Jeżeli nic się nie zmieni, będę w końcu musiał iść do weta po raz kolejny, tylko chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyna tego nosa i rzadkiego kału. Wspomnę jeszcze ze przy badaniu moczu zapytałem o antybiotyk ogólny, bo wciąż nie załatwiał się normalnie, wet powiedział ze nie da bo on nic nie widzi i mam się nie martwic.

Trochę to może pokręcone wszystko, ale już powoli tracę cierpliwość do tutejszych weterynarzy, wiec może mnie ktoś naprowadzi (i ich również) na prawidłową diagnozę.

Dziękuje i pozdrawiam,
K.K

[Obrazek: suchy-nos429.jpg]
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości