Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór psa

Witam,

Pisze do Was z prośbą o pomoc w  wyborze rasy. Mieszkam w kilku pokojowym bloku na 2piętrze. Rodzina składa sie z 4 czlonków najmłodzszy ma 13lat, sam mam 17 lat i w domu   nie ma osób w starszym wieku. Blisko domu znajduje sie duzo zielonych terenów typu łąka, park, las, teren po starym lotnisku oraz sciezki piesze i rowerowe wzdluź rzeki. Sam jestem w stanie poswiecic 2-3razy w tygodniu dlugi spacer typu truch, bieg na trasie około 7 km. Rano około 15min przed szkołą i po szkole 2razy 30min. W domu są pozostali czlonkowie rodziny ktorzy beda wyprowadzać psa. Wiec pies w domu bedzie sam kilka godzin około 3. Chcialbym zeby pies nie gubił duzo sierści i byl średnio-duzych rozmiarow, zeby nie był kanapowcem i potrafił obronic dom, właściciela (w ostatecznośći).

Chętnie przeczytam wasze propozycje i porady

Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
Witaj na forumSmile W zasadzie każdy pies gubi sierść i tego niestety nie unikniesz,ale wystarczy go regularnie szczotkować i podawać odpowiednia karmę a nie będzie z tym problemu. Poza tym proponuję zerknąć na mniejszej rasy jak York czy Maltańczyk,ewentualnie Bokser także będzie dobrym psem do mieszkania z tych większych ras.
Odpowiedz
Zakup Yorka fajny pies jak na pierwszego tym bardziej w blokuSmile
http://www.e-turbiny.pl/index.php/kontakt
Odpowiedz

Ja planuje kupić yorka, pies bardzo czysty, można trzymać w domu,ale z drugiej strny wymaga dużo opieki i dbalości, wizyty u psiego fryzjera obowiązkowe

Odpowiedz
Pies sam w sobie nigdy nie jest czysty,o higienę należy dbać,systematycznie go kąpać,czesać,chodzić do fryzjera-w przypadku Yorka ma to naprawdę kluczowe znaczenie,poza tym pamiętaj też o dobrej karmie,polecam Nutram o bogatym składzie.
Odpowiedz
Trudno się z tym nie zgodzić,tylko że psy z długą sierścią wymagają regularnego szczotkowania jak i kąpieli tak aby po jakimś czasie nie powstawały kołduny co często ma miejsce,a Yorka dodatkowo regularnie trzeba obcinać,czyli kłaniają się wizyty u fryzjera.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości