Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2015 w Złotym Stoku
#1

9 maja br. w Złotym Stoku odbędą się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015, które jednocześnie zaliczają są do Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami będą czekać trzy trasy o różnym stopniu trudności. Najkrótsza liczy 15 km, mid 25 km oraz long ok. 40 km. Sponsorem zawodów jest marka Merrell.

Złoty Stok, miasto położone na Dolnym Śląsku, słynie z kopalni złota, które było tam wydobywane do końca ubiegłego stulecia. Obecnie miejscowość rozwija się turystycznie, w dużej mierze za sprawą udostępnionych dla turystów zespołu sztolni, a także może się pochwalić siecią dobrze przygotowanych szlaków pieszych i rowerowych. W Złotym Stoku możemy też podnieść sobie adrenalinę próbując swych sił w Parku Linowym Skalisko oferującym najdłuższe i najwyższe tyrolki w Europie oraz wiele innych atrakcji.

Trasy zawodów dogtrekkingowych w Złotym Stoku będą przebiegały przez Góry Złote i Bardzkie. Szlaki są stosunkowo łatwe, prawie nie występują ostre zejścia czy podejścia. Dzięki temu będą odpowiednie dla osób, które po raz pierwszy będą startować w terenie górskim. Start i meta zawodów będą zlokalizowane w dawnym kamieniołomie tzw. "Skalisku", który znajduje się zaledwie 300 m od rynku.

Zapisy na zawody wystartowały 21 kwietnia. Osoby, które chcą pobiec lub pomaszerować ze swoimi pupilami w Złotym Stoku muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty startowej. W przypadku rejestracji w dniu zawodów wynosi ona 70 zł na dystansie Mid i Long oraz 60 zł na dystansie Mini.

Merrell, sponsor Pucharu Polski w Dogtrekkingu, przygotował dla zawodników dodatkowe atrakcje. Po biegu będzie można odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.

Szczegóły dotyczące Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu znajdują się na stronie http://www.dogtrekking.com.pl.

Kontakt:

Anna Ryznar, KONKRET PR, tel. kom. 518 174 764, tel. 22 628 50 42, mail: a.ryznar@konkretpr.pl 

Agnieszka Nowakowska, KONKRET PR, tel. kom. 507 086 266, tel. 22 628 50 42, mail: a.nowakowska@konkretpr.pl

zawody dogtrekkingu

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
#2
Ciekawe zawody się szykująSmile Może się przejadęSmile
http://www.axstone.pl
Odpowiedz
#3
9 maja w Złotym Stoku odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015, które jednocześnie zaliczają są do Pucharu Polski. Tego dnia na starcie pojawiło się 210 uczestników ze swoimi czworonożnymi pupilami. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, która przebiegała przez Góry Złote i Bardzkie. Każdy kto przekroczył linię mety otrzymywał dyplom, a na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez markę Merrell.

W kategorii LONG na 40 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzka JANERKA MOROŃ i pies Bryś 5:03:20, drugie miejsce Maria Zarębska i pies Roxy 6:50:12, trzecie miejsce Irena PIOTROWSKA i pies Black Pearl 7:02:02. Wśród mężczyzn w kategorii LONG pierwsze miejsce zajął Marcin KOWALCZYK z psem Shisha 4:12:48, drugie miejsce Sebastian SMOLEŃ wraz z psem Kiara 4:36:48 oraz trzecie miejsce Artur MOROŃ z psem Teoś 3:37:47.

W kategorii MID – 25 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Iwona ĆWIK oraz pies Majlo 3:01:57, drugie miejsce Katarzyna WERNIK oraz pies Gaffar 3:41:00, trzecie miejsce Magdalena SOROKA oraz pies Muso 4:20:28. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub GLAJCAR oraz pies Azir 2:55:01, drugie miejsce Mateusz REBEŚ oraz pies Brambur 3:00:28, trzecie miejsce Mariusz KOSTRZEWA oraz pies Strzała 3:02:00.

W kategorii MINI – 15 km pierwsze miejsce zajął Dariusz WERNIK i pies Aysha 2:51:17, drugie miejsce Piotr CHMIELEWSKI i pies Rio 3:03:12, trzecie miejsce Anna LENKOW oraz pies Vega 3:03:12.

W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Kamila i Marek LACHERA z psem Spring 3:21:35, drugie miejsce Anna ADAMSKA i Jakub BAGIŃSKI z psami Peru i Bianka 3:22:04, trzecie miejsce zajęły Barbara i Magdalena CZUBA z psami Oda i Rysa 3:24:50.

Merrell, sponsor główny Pucharu Polski w Dogtrekkingu, przygotował dla zawodników nagrody oraz dodatkowe atrakcje. Po biegu można było odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.
Złoty Stok, miasto położone na Dolnym Śląsku, słynie z kopalni złota, które było tam wydobywane do końca ubiegłego stulecia. Obecnie miejscowość rozwija się turystycznie, w dużej mierze za sprawą udostępnionych dla turystów zespołu sztolni, a także może się pochwalić siecią dobrze przygotowanych szlaków pieszych i rowerowych. W Złotym Stoku można też podnieść sobie adrenalinę próbując swych sił w Parku Linowym Skalisko oferującym najdłuższe i najwyższe tyrolki w Europie.
Szczegóły dotyczące Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu znajdują się na stronie http://www.dogtrekking.com.pl.


Załączone pliki Miniatury
                           
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości