Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
głaskanie psa przez obcych

witam, nie wiem czy dobrze umieściłam wątek ale co tam

mam takie pytanko

wychodzę z moją suczką  maltańczykiem Tess na spacer i wiele ludzi no większość głaszcze ją, ja sobie tego nie życzę może dla wielu wydać się głupie, jaki ze mnie jest psiarz. Przykładem może być jesień - pies nauczony że każdy to wspaniały kompan a tu moja upaćkana sunia w błocie skoczy na panią wracającą z pracy i co wtedy. Mam suczkę i uważam że jestem za jego zachowanie odpowiedzialna, więc nie chę żeby każdy był jej dobrym druhem do zabaw.

Co wy na to?

Odpowiedz

Ja powiem tak, do niektórych docierają dopiero takie słowa, że pies przechodzi leczenie jakiejś choroby powiedz że suczka ma świerzb lub grzybicę, a na pewno jej nikt nie dotknie

Odpowiedz
Takich drastycznych środków chyba nam nie potrzeba
Ja moim Cavalierom też nie pozwalam na takie bliskie spotkania z obcymi. Mówię o spacerze w mieście, parku, bazarku. Wielu ludzie sobie może tego nie życzyć, a potem nie zamierzam słuchać pretensji.
Więc zabawy z ludźmi to tylko na placu zabaw dla naszych osiedlowych psiarzy wtedy wiem że im wolno skakać, lizać czy nawet oślinić i nikt za to mnie nie zruga.
Uszki do góry lola46 ja tak samo myślę

Pozdrawiam admin

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Odpowiedz
asertywnie powinnaś powiedzieć "proszę nie dotykać mojego psa". Dlaczego obcy mają w ogóle go głaskać? Ja ze względów higienicznych nie pozwoliłabym, żeby ktoś mojego psa dotykał. Nie wiem czy ma dłoń czystą czy brudną i na co może być obcy chory.. to jest może przesada, ale nie toleruję dotykania mojego psa przez nieznajomych...
Odpowiedz
Raz względu higieniczne,a dwa też kwestia tego że pies przyzwyczai się że każdy obcy może zostać jego przyjacielem,a mimo wszystko nie w tym rzecz. Bardziej warto zmierzać w kierunku kontrolowanego dystansu psa do obcych osób.
Odpowiedz

Ja swojego psa nie pozwalam nikomu dotykać i Ty rób tak samo bo potem pies sie przyzwyczai i będzie problem..

[url=http://www.wkladykominkowe.net.pl]www.wkladykominkowe.net.pl[/url]
Odpowiedz
albo się zarazi czymś z brudnej ludzkiej dłoni... fooj..
Odpowiedz
Może aż takiej tragedii nie będzie,ale faktycznie nie jest to miłe uczucie kiedy każdy obcy człowiek dotyka naszego psa "jaki to on ładny". Zawsze starajmy się wyczuć tą granicę którym obcym nie wolno przekroczyć,nawet jeżeli chodzi o naszego psa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości