Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Mycie zębów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Cześć Wszystkim, myjecie swoim psom zęby?

Ja nie, kupuje im specjalne kostki do ścierania kamienia nazębnego
pozdrawiam
Mycie zębów psu byłoby przesadą,są specjalne kostki i przysmaki do tego aby usunąć kamien z zębów naszego psa,wiec to zdecydowanie lepsza opcja.
nie, nie jest to przesada. Są psy które mają predyspozycje do odkładania się kamienia, i te kostki/przysmaki w takich przypadkach nie spełniają swojego zadania. Można kupić takie nakładki na palec w kształcie szczoteczki do zębów i tym "myć" zęby. Kostki/przysmaki wówczas pełnią jedynie rolę spowalniacza w odkładanie się kamienia, a nie zapobiegają powstawaniu.
Przysmaki które skutecznie likwidują kamień nazębny u psa w zupełności wystarczą. My póki co nigdy nie mieliśmy z tym problemów,ale trzeba wiedzie które przysmaki kupić,to podstawowa kwestia.
Hej. Jeśli chodzi o mycie zębów to dość ciężka sprawa. Najlepiej używać czegoś takiego:
Usuwa kamień i pies nie ma brzydkiego oddechu
Tutaj racja,odpowiednie przekąski,przysmaki dentystyczne mogą w znacznej mierze pomóc pozbyć się kamienia nazębnego i osadu u naszych psów,na naszej stronie znajdziecie szeroki wybór i niższe ceny,warto zajrzećSmile
Jesli chodzi o mycie zebow to jest temat dosc problematyczny, bo jak mowie komus ze znajomych, ze stosuje dla mojego psiaka zel dentystyczny http://pozabiegu.pl , zeby usuwac kamiec to sie ze mnie smieja . Ja jednak uwazam, ze dbanie o zeby psiaka jest bardzo waznym aspektem higienicznym
Ja nie myłam psu zębów i teraz niestety muszę z nim iść do weta na zdjęcie kamienia nazębnego. Dentastix oczywiście cały czas szamie i może w pewnym stopniu spowalnia osadzanie kamienia, ale niestety zęba ma zepsute i strasznie niemiło pachnie mu z pyska. Po wizycie u weterynarza chcę porządnie zadbać o jego zęby. Zastanawiałam się nad tą pastą, którą polecacie, ale na http://www.benkoda.pl/Higiena-jamy-ustnej,c,280#t widziałam też różne żele, pasty i płyny do higieny pyska u psów. Stosował ktoś coś podobnego? Jest tam bardzo duży wybór, nawet szczoteczki dla psów. Co byście polecili?