Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Inne moje rośliny doniczkowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Witam Wszystkich,

chciałabym również zaprezentować inne i mniej znane okazy roślin doniczkowych z mojej kolekcji.

Eschynantus (Eschynanthus) opis i zdjęcia

Eschynantus to ozdobna roślina o mocno zielonych liściach pochodząca z Azji. Kwitnie bardzo obficie; kwiaty zbierają się w pęczki. Najlepiej prezentuje się w koszach, misach i skrzyniach balkonowych. Sprawdza się również w roli wiszącego elementu dekoracyjnego.
Kwiat wymaga temperatury w granicach 20-26ºC (temperatura przechowywania latem powinna być wyższa niż zimą), półcienistego stanowiska z rozproszonym światłem oraz wysokiej wilgotności powietrza. W miesiącach letnich pamiętamy o regularnym, częstym podlewaniu i zraszaniu liści. Do tego celu wykorzystujemy wodę odwapnioną. Zalecane jest także zasilanie rośliny specjalnymi nawozami do roślin doniczkowych.
Rozmnażanie następuje przez sadzonkowanie. Młode rośliny sadzimy blisko siebie w jednej doniczce, aby w przyszłości uzyskać efekt ‘bujności’. W okresie wzrastania bardzo istotne jest utrzymywanie stałej, wysokiej wilgotności powietrza.
Nieprzycinane pędy będą stale rosły, dzięki czemu roślina może być uprawiana jako wisząco-pnąca. Cięcie rośliny i zostawianie sobie młodych powinno nastąpić po ok. 3-4 latach. więc roślina z powodzeniem może być uprawiana jako wisząco-pnąca. Po paru latach kwiaty robią się coraz brzydsze i nabierają brunatnej barwy.

kwiaty doniczkowe, rosliny doniczkowe, eschynantus, eszynantus

Kwinący Eschynantus i jego czerwone kwiaty!!

[Obrazek: eschynantus-moja-nowa-roslinka611.jpg]
Eschynantus kwitnący
[Obrazek: eschynantus-kwiat-z-bliska613.jpg]
Kwiaty Eschynantusa z bliska

Na balkon kupiłam roślinkę pod bardzo dziwną nazwą (jej nazwę kojarzę z koniem Aleksandra Wielkiego) Kalocefalus Browna srebrny.
Dość sporo kosztowała, bo 10 złoty wydaje mi się że to dużo, choć na kwiaty wydaję dość duże pieniądze, wpadłam na pomysł żeby ją potem zasuszyć i wykorzystać do stroika świątecznego. Zobaczymy czy mi się to uda.

Kalocefalus Browna srebrny opis i zdjęcia,

Kalocefalus srebrny to roślina z rodziny Asteraceae pochodząca z Australii. Roślina tworzy niewielkie kępki przypominające sztuczne gałązki pokryte szarosrebrzystym mchem. Rozwija się najlepiej w słońcu, ale posiada średnią tolerancję na suszę. Nie lubi dużych poziomów wody. Kwitnie w postaci okrągłych główek o średnicy do 1,2 cm na końcach pędów. Początkowo koszyczki mają barwę srebrzystą, później kwitną na żółto. Mateczne rośliny zimują w temperaturze nie mniejszej niż 7 stopni Celsjusza.
Oto kilka zdjęć
[Obrazek: kalocefalus-browna-srebrny611.jpg]
Roślinka Kalocefalus srebrny na balkonie
[Obrazek: kalocefalus-browna-srebrny-z-bliska566.jpg]
Zdjęcie gałązek Kalocefalusa srebrnego