Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Nowe studia podyplomowe na SGGW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Pies w społeczeństwie – nowe studia podyplomowe na SGGW – cele i założenia programowe

Coraz więcej osób zajmuje się amatorską lub zawodową hodowlą psów. Wzrost zainteresowania problematyką szkoleń, pielęgnacji oraz wychowu psów spowodował reakcję ze strony wyższych uczelni, które zdecydowały się wprowadzić nowe kierunki studiów oraz studia podyplomowe obszernie omawiające tematykę hodowli i szkoleń czworonogów. Pionierem jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, która wprowadziła do swojej oferty kierunek „pies w społeczeństwie – hodowla i zachowanie”, na który mogą zapisywać się zarówno osoby zawodowo zajmujące się hodowlą psów, jak i amatorzy pragnący pogłębić swoją wiedzę. Studium podyplomowe obejmuje dwa semestry nauki (180 godzin zajęć plus praktyki w wybranych ośrodkach hodowlanych); koszt – 3200 złotych.

Głównym celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z zasadami wychowu, utrzymania i hodowli psów oraz przygotowania do rzetelnego określenia predyspozycji behawioralnych naszych przyjaciół.

 

Absolwenci studium podyplomowego zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie hodowli, wychowania, ustawodawstwa i zasad postępowania z psami, a także przeprowadzana tekstów psychicznych dla ras psów, które zostały wprowadzone do wykazu ras agresywnych. Wykładowcy pragną przybliżyć nie tylko podstawową wiedzę odnośnie do prowadzenia i chowu psów, ale także ich roli w społeczeństwie i złego traktowania przez nieodpowiedzialnych właścicieli i hodowców. Znajomość psychiki psów i ich potrzeb umożliwi absolwentowi organizację własnego punktu konsultacyjnego i współpracę z organami administracji samorządowej.
Absolwenci studium otrzymują świadectwo ukończenia Podyplomowych Studiów SGGW.

Kierunek ogólnie fajny, ale na prawdę TYLKO dla pasjonatów Smile Niestety, trzeba liczyć się z tym że z pracą może być ciężko ( z resztą nie tylko po tym kierunku, ale tu rozmawiamy o w/w).
I szczerze to nie wiem, czy do takich osiągnięć i wiedzy potrzebne aż studia, ale to tylko moje zdanie.
Zgadzam się,bardzo dobrze że ktoś pomyślał o wszystkich pasjonatach oraz hodowcach,te studia adresowane są właśnie do nich i na pewno można dowiedzieć się tam wielu przydatnych rzeczy. Może ktoś się wybiera? Smile
Dziwny kierunek.. Co po Nim mamy?