Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Mój pies sika w domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Dzień dobry.
Jestem szczęśliwym posiadaczem owczarka niemieckiego przygarniętego z przytuliska, ma okolo roku. Przy adopcji ważyl niecale 15kg i byl praktycznie odmięśniony. Teraz jest w zasadzie ok. Niestety jak przebywa w domu nie sygnalizuje w żaden sposób konieczności zalatwienia się. Ratunku, bardzo proszę o jakiś namiar lub poradę.
pozostając z poważaniem, Tomasz.K

a jak dawno go przygarnąłeś?
Wychodzi na to że Twój pies nie był nigdy nauczony czystości w rezultacie czego może nie wiedzieć, gdzie tak na prawdę wolno mu się załatwiać a gdzie nie.
Ja bym spróbowała postępować z nim tak jak ze szczeniakiem i w ten sposób uczyło go tego.
Chyba wiesz już, kiedy mniej więcej psiak ma potrzebę załatwienia się, wtedy szybko na dwór, na trawkę. Po załatwieniu się na dworze-pochwała i tak za każdym razem Smile
Zgadzam się z powyższą opinią,a w sumie i tak nie masz nic do stracenia,więc zacznij uczyć go jak szczeniaka bo na naukę dla psa nigdy nie jest za późno,wierz miSmile