Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Lęk separacyjny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kiedy zabrałam moją sunię z ulicy, była bardzo strachliwa (po części pozostało jej to do dziś). Już po kilku dniach pobytu u mnie ogromnym problemem stal się lęk separacyjny. Nawet, gdy wychodziłam do innego pokoju i zamykałam drzwi, pies wył, piszczał i kulił się pod drzwiami, aż do mojego powrotu. Aby coś z tym zrobić, zaczęłyśmy ćwiczyć.

Na początku, uzbrojona w smakołyki, wychodziłam do innego pokoju na minutę. Sunia piszczała niemiłosiernie, jednak po kilku takich próbach zapamiętała, że wracam po krótkim czasie i tylko czekała pod drzwiami. Później wydłużałam czas, na jaki znikałam. Oczywiście, zawsze, gdy wracałam, a mój pies nie piszczał podczas mojej nieobecności, dostawał smakołyk w nagrodę. Później zaczęłam wychodzić z mieszkania, najpierw na pięć minut i stopniowo wydłużałam ten czas. Tutaj istotne było dla mnie nie tylko, czy sunia nie piszczy, ale także, czy niczego nie niszczy podczas mojej nieobecności. Po każdym powrocie kontrolowałam pobieżnie mieszkanie wzrokiem i po upewnieniu się, że wszystko jest dobrze, nagradzałam psa.

Poza tym przestrzegałam jeszcze zasady, aby nie żegnać się z psem przed wyjściem oraz zostawiałam jej zabawki, którymi mogła się zająć podczas mojej nieobecności.

Po dwóch tygodniach takiej pracy, mogłam spokojnie wyjść na cały dzień z domu, a sunia zajmowała się sobą, nie katowała sąsiadów donośnym wyciem i nie demolowała mi mieszkania. Smile
To tylko dowodzi,że można oduczyć swojego psa lęku separacyjnego tylko jak wiadomo wszystko wymaga czasu i nic nie przychodzi od razu,smakołyki jak i dobre zabawki z całą pewnością nam w tym pomogą,akurat tym się zajmujemy i znajdziecie u nas wiele ciekawych akcesoriów ja ki karm dla swojego pupila.

http://petbondcare.com/lek-separacyjny/ skrótowo o lęku separacyjnym Smile

Początkowy strach przed nowym jest czymś zrozumiałym,szczególnie jeżeli jest to pies ze schroniska,wówczas powinniśmy wykazać się dużą cierpliwością oraz wyrozumiałością. Lęku separacyjnego można oduczyć jednak wymaga to czasu i konsekwencji,to jakz nauką nowej sztuczki czy komendy.
U mnie mojego psa nie udało się oduczyć tego lenku co prawda troche udało sie zmniejszyć go ale całkowicie się nie pozbyliśmy problemu
W takim razie może opiszesz więcej szczegółów, w jaki sposób udało się Wam uporać z tym problemem, czego próbowaliście? To z całą pewnością przyda się również pozostałym Użytkownikom na forumSmile