Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Bebeszjoza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co prawda sezon letni za nami i problem kleszczy zmalał do minimum, ale temat bebszjozy chyba nigdy nie cichnie.

Bebeszjoza to bardzo groźna choroba, którą kleszcze przenoszą na nasze psiaki. Bardzo często choroba ta prowadzi do śmierci zwierzęcia. Najczęściej dlatego, że jest nieprawidłowo leczona lub rozpoznana zbyt późno.

Głównymi objawami bebeszjozy są:

- apatyczność
- brak apetytu
- powiększenie węzłów chłonnych
- Wysoka gorączka
- wymioty i biegunka
- krwiomocz
- niewydolność oddechowa
- zaburzenia neurologiczne

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby należy zabezpieczać psa preparatami odstraszającymi kleszcze, a po każdym spacerze dokładnie sprawdzać sierść naszego czworonoga.

Jeśli jednak zdarzy się, że jednak nasz pies zachoruje, konieczne jest leczenie. Należy jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem, który wykona badania krwi. Jeśli wynik potwierdzi zakażenie, zostanie wdrożone leczenie. Leczenie bebeszjozy jest dość agresywne, ale jest wyborem mniejszego zła. Bez tego, zwierzę czeka śmierć. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń weterynarza dotyczących diety naszego chorego pupila.
Kleszcze przenoszą jak widać najróżniejsze choroby, także nie ma z nimi żartów. Ja szczerze mówiąc ostatnio zastanawiałam się czy nie kupić sobie taki https://muggasklep.pl/oprysk-na-komary-k...p-112.html oprysk na komary, kleszcze w swoim ogrodzie. Zawsze tego wszystkiego byłoby dużo mniej i zmniejszyłoby się prawdopodobieństwo, że gdzieś u mnie kleszcz się pojawi.