Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Chesapeake Bay Retriever
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jednakowo sprawny na lądzie jak i w wodzie, Chesapeake Bay Retriver powstawał jako rasa w okolicach zatoki Chesapeake w wyniku hodowli psa do polowania na ptactwo wodne w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych oraz wodnych, częstokroć zmuszony do przedzierania się przez lód podczas wielokrotnych wytężonych aportów.

Pracujący Chesapeake często musi stawić czoła wiatrom, przypływom oraz długiemu pływaniu w zimnej wodzie. Cechy charakterystyczne rasy zostały utrwalone tak, by umożliwiały psu łatwość w działaniu, sprawność i wytrzymałość.
Mózgoczaszka jest szeroka i zaokrąglona, a stop średnio zaznaczony. Szczęki powinny być wystarczającej długości i wystarczająco mocne aby mogły z łatwością, w delikatnym uchwycie unieść dużego ptaka łownego.

Dwuwarstwowa szata jest idealnie dopasowana do surowych mroźnych warunków pogodowych w jakich Chesapeake często pracuje i składa się z krótkiego, szorstkiego, falistego włosa okrywowego oraz gęstego, delikatnego wełnistego podszerstka zawierającego obfitą ilość naturalnego tłuszczu.
Chesapeake jest mocnym, dobrze wyważonym, silnie zbudowanym zwierzęciem średniej wielkości o średniej długości tułowiu i nogach, głębokiej i szerokiej klatce piersiowej, łopatkach zapewniających pełną swobodę ruchu, nie wykazuje żadnej skłonności do wiotkości w żadnym z elementów budowy, szczególnie w kończynach tylnych. Widoczna moc nie powinna być osiągnięta kosztem sprawności czy wytrzymałości.
Wielkość i masa nie powinny być nadmierne skoro jest to pracujący aporter aktywny z natury.

Do cech charakterystycznych zaliczamy oczy, które są bardzo przejrzyste o odcieniu żółtawym    lub bursztynowym, wysokość w zadzie taką samą jak w kłębie lub nieco wyższą, oraz dwuwarstwową szatę której włos okrywowy ma tendencję do falowania jedynie na ramionach, szyi, grzbiecie i lędźwiach.

Maleństwo jest cudne, mam nadzieję, że zobaczymy zdjęcia jak będzie większy/a,
pozdrawiam L.

Będę aktualizować Wink a tu mamusia Big Grin

Cudna mama, a maleństwo oby rosło jak na drożdżach. Zapraszamy do wpisu hodowli.

A w którym dziale mogę zarejestrować hodowlę?

I czy Chesapeake bay retriever może być widoczne na stronie pierwszej grupy VIII tak jak labrador i spaniel?

Zaraz to zrobimy, zapraszamy również do działu http://psy-pies.com/katalog/listingfirm/...-psow/all/