Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Kamień nazębny u psa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Witam wszystkich, moje psisko ma kamień czy macie jakieś sprawdzone pasty do usuwania tego świństwa. Nie jest on duży na razie to niewielki nalot ale chciałbym z tym walczyć od teraz.

Witaj, polecam dobrą, sprawdzoną i myślę że nie drogą (25 zł za 50g) pastę Stoma Żel dla psów i kotów.
Nie wiem czy akurat pasa okaże się w pełni skuteczna,polecam raczej przysmaki dentystyczne,specjalne gryzak które na pewno usuną kamień nazębny naszego psa i będą zapobiegać powstawaniu osadu. Można je dostać zarówno u weterynarza jak iw dobrych sklepach internetowych z artykułami dla zwierząt.
W wielu przypadkach te gryzaki o których piszesz pomagają,szczególnie Dentastix,nasza sunia miała dosyć duży kamień nazębny i udało się go znacznie zredukować. A czy ktoś z Was miał styczność z tą pastą Stoma Żel ?
Ja zdecydowanie mogę polecić zel dentystyczny http://pozabiegu.pl, ktory polecil mi facet z hodowli. Jest naprawde skuteczny i dziala super. Pozbylismy sie kamienia i przykrego zapachu z pyska.
my podajemy suchą karmę, która ściera kamień nazębny na bieżąco - dzięki temu nie ma u nas problemu, polecam i Wam - podawajcie również taką karmę - wtedy unikniecie takich sytuacji.
Najlepsze na usunięcie kamienia nazębnego u psa jest twarde jedzenie, czyli np sucha karma, jakieś twardsze gryzaki jak również wspomniane już tutaj przysmaki Dentastix. Jeżeli natomiast kamień jest bardzo duży trzeba pójść do weterynarza, który zajmuje się problemami stomatologicznymi u psów.
Najlepsze na kamień nazębny u psa są kości wołowe lub cielęce. Obowiązkowo świeże. Ja swojemu podaję i sprawdzają się idealnie.
Jeżeli kamień nazębny u naszego psa jest na zaawansowanym etapie, to warto poza kościami wołowymi lub cielęcymi, udać się na zabieg czyszczenia zębów do weterynarza. Nie jest to coś drogie, a za to naprawdę skuteczne i pomaga.