Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Czy mogę dać psu stoperan na biegunkę?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich, słuchajcie mój psiak (3 letni ) dostał biegunki, czy mogę mu podać stoperan? Czy ktoś może podawał ten lek?
konieczna będzie trwająca ok. 24-48 godzin głodówka, która pozwoli jelitom na regenerację i odpoczynek. Natomiast należy zapewnić psu stały dostęp do wody, gdyż w tego typu dolegliwości, pies może się bardzo łatwo odwodnić. Późniejsza dieta musi być łagodna dla jelit i lekkostrawna - podawaj psy gotowane mięso drobiowe zmiksowane z ugotowanym ryżem oraz marchewką. Aby złagodzić dolegliwości, możesz podać psu węgiel leczniczy, dostosowując dawkę do masy zwierzęcia (1 tabletka/5 kg). Dobrym domowym sposobem jest również kleik z siemienia lnianego - ziarna lnu zalej wodą, doprowadź do wrzenia i gotuj przez ok. 10 minut. Po przestudzeniu kleik podaj psu. Podobne działanie ma Smecta. Natomiast Stoperan nie jest wskazany, bo po chwilowej poprawie, może nastapić pogorszenie stanu zdrowia. Nie podawaj rówież psu mleka jako "odtrutki", w takim przypadku mleko jeszcze bardziej nasila objawy biegunki. Dobrze jest do diety dołączyć Lakcid (odbudowuje prawidłową florę bakteryjną w jelitach). Jednak jeśli biegunka będzie trwała dłużej (np 2 dni) to bezwzglednie musisz iść z psem do weterynarza.
dzięki za podpowiedź, biegunka u Fafcia przeszła, podawałam sam ryż gotowany a dziś i jutro dostanie ryż z kawałkami gotowanego kurczaka - jak pisałaś wcześniej.
Wiem że gdy zachoruje pies trzeba iść do weta, ale w pierwszej chwili człowiek chce natychmiast mu pomóc, więc szuka w lekach dla ludzi. Podałam Smecte + Lakcid - rozrobiłam z wodą w kubeczku do kawy i podałam mu 3 dawki w odstępach 2 godzinnych po 5 ml, już po pierwszej dawce był spokój.
Można powiedzieć że mój Fafcio jest zdrów! Pozdrawiam Wszystkich psiarzy!
Nie, nie można. Ja bym wolał iść do weterynarza
Najlepiej skorzystać z porady weterynarza bo nie wiadomo czym biegunką była spowodowana...
Droga Krycho,

wiem, że problemy Twojego psiaka miały miejsce już jakiś czas temu, jednak postanowiłam dodać wpis od siebie.

Biegunka u psa to nie jest sprawa błaha i za każdym razem wymaga konsultacji z weterynarzem. Może to być jedynie reakcja na zjedzenie czegoś nieświeżego lub efekt silnego stresu, jednak lista przyczyny biegunek u psów jest znacznie dłuższa.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy pies miał w ostatnim czasie zmienianą karmę, ponieważ może on nie trawić niektórych składników pokarmowych. Dodatkowo ważne są szczepienia i odrobaczanie, ponieważ te również mogą objawiać się wymiotami lub biegunkami.

Należy jednak pamiętać też o tym, że biegunki mogą stanowić objaw znacznie poważniejszych chorób, takich jak: stan zapalny jelit, infekcje bakteryjne jelit, nowotwory, zapalenie trzustki, choroby metaboliczne itp.

Jaka sama widzisz Krycho, to nie jest temat, który należy bagatelizować. Być może faktycznie była to tylko zwykła niestrawność pokarmowa, jednak warto dokładnie przebadać pupila, zanim zaczną się poważniejsze dolegliwości.
Najlepiej udać się do weterynarza bo nie wiadomo czym jest ona spowodowana...
(2015-10-28, 09:44)adamczerko napisał(a): [ -> ]Najlepiej udać sie do weterynarza bo nie wiadomo czym jest ona spowodowana...

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, adamczerko. Myślę jednak, że należy głośno o tym mówić/pisać, że tego typu dolegliwości mogą być sygnałem poważniejszych problemów. Niby to tylko kwestia zwykłej kupy, a jednak może pomóc uratować życie zwierzęcia (np. w sytuacji, gdy biegunki wywołane są przez choroby nowotworowe lub stany zapalne jelit). 

Niestety, pies jest tylko psem i nie jest w staniem wszystkiego nam powiedzieć. Odpowiedź na pytanie, co w rzeczywistości dolega naszemu pupilowi, mogą dać tylko i wyłącznie rzetelne badania.