Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Kantarek (obroża uzdowa)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Głównym zadaniem kantarka jest pomoc właścicielowi w utrzymaniu psa na smyczy. Jeżeli pies ciągnie, założony kantarek powoduje odwrócenie pyska w przeciwną stronę. Jeżeli natomiast idzie grzecznie – kantarek w ogóle nie ma na niego wpływu. Należy jednak pamiętać, żeby nie szarpać i nie ciągnąć psa. Należy prowadzić go łagodnie, aby nie uszkodzić kręgów szyjnych!
[Obrazek: trixie_kantarek_husk.jpg]

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując kantarek wraz ze zwykłą obrożą i smyczą z dwoma karabińczykami. Jeden koniec przypina się do obroży, a drugi pod pyskiem psa.

Bardzo ważne jest, aby obroża uzdowa była dobrze dopasowana. Nie powinna uciskać psa, ale także nie może być za luźna. Najlepiej zmierzyć obwód kufy (pyska) i dodać jeszcze tyle miejsca, aby wszedł tam palec wskazujący. Pies powinien swobodnie oddychać i poruszać językiem w założonym kantarku.

(2012-10-29, 08:54)Pieskowa napisał(a): [ -> ]Głównym zadaniem kantarka jest pomoc właścicielowi w utrzymaniu psa na smyczy. Jeżeli pies ciągnie, założony kantarek powoduje odwrócenie pyska w przeciwną stronę. Jeżeli natomiast idzie grzecznie – kantarek w ogóle nie ma na niego wpływu. Należy jednak pamiętać, żeby nie szarpać i nie ciągnąć psa. Należy prowadzić go łagodnie, aby nie uszkodzić kręgów szyjnych! [Obrazek: trixie_kantarek_husk.jpg] Najlepsze efekty uzyskuje się stosując kantarek wraz ze zwykłą obrożą i smyczą z dwoma karabińczykami. Jeden koniec przypina się do obroży, a drugi pod pyskiem psa. Bardzo ważne jest, aby obroża uzdowa była dobrze dopasowana. Nie powinna uciskać psa, ale także nie może być za luźna. Najlepiej zmierzyć obwód kufy (pyska) i dodać jeszcze tyle miejsca, aby wszedł tam palec wskazujący. Pies powinien swobodnie oddychać i poruszać językiem w założonym kantarku.

Kantarek to dobra sprawa