Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Konkurs fotograficzny "Jak chronisz swojego futrzaka z Foresto"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pomóż zwierzakowi wrócić do domu,  Rusza akcja „Bezpieczny futrzak”

 
Każdego roku w Polsce gubią się tysiące zwierząt. Tylko w 2014 roku do schronisk zostało przyjętych blisko 70 000 psów i ponad 20 000 kotów.[b][1] Część z nich prawdopodobnie wystraszyła się petard w sylwestrową noc, inne oddaliły się od swojego opiekuna podczas wyjazdu w nieznane. Powodów zniknięć zwierząt jest wiele. Właścicielom zwierzak[/b]ów z pomocą przychodzi firma Bayer, która organizuję akcję „Bezpieczny futrzak”.
Codziennie na portalach społecznościowych, lokalnych forach internetowych i gazetach pojawiają się informacje o zagubionych zwierzakach i dramatyczne apele o pomoc w ich odnalezieniu. Rozpacz i tęsknota za zwierzakiem pokrywa się ze strachem o to, co on teraz czuje, czy ma co jeść, czy nikt nie zrobił mu krzywdy i czy w końcu się odnajdzie.
 
Emocjonalność dorosłego psa można porównać z 2-3 letnim dzieckiem. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrozumieć, co takie zwierzę odczuwa, w jaki sposób rozumuje. 2-3 letnie dziecko zna dobrze swoich opiekunów, jest do nich przywiązane, znajdując się w otoczeniu osób mu nieznanych odczuwa strach, niepewność, zagubienie, które najczęściej wyraża płaczem. Pies nie zapłacze, ale jego emocje są porównywalne. Jeśli znajdzie się z dala od swojego właściciela wpada w panikę, zaczyna rozpaczliwie go szukać, często przy tym jeszcze bardziej oddalając się od miejsca zamieszkania - tłumaczy behawiorysta Andrzej Kłosiński

[attachment=177]
 
Wsparcie dla właściciela
 
Jednym z pierwszych miejsc, do którego kieruje się właściciel zaginionego pupila są najbliższe kliniki weterynaryjne. Sprawdzając czy ich pupil tam nie trafił, zasięgają pomocy i porady lekarza. Wielokrotnie dotyczy ona psychiki zwierzęcia. Próbując zrozumieć zachowanie futrzaka właściciel potrzebuje wsparcia profesjonalisty, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie mieszkał z czworonogiem. Wsparcie lekarza weterynarii jest nieocenione. To on może wytłumaczyć, jak interpretować niektóre zachowania czworonoga, szczególnie te, które mogą oznaczać strach, zdenerwowanie, niepewność, zdezorientowanie. Często one są powodem ucieczki, zaginięć. Z pomocą właścicielom przychodzi również firma Bayer, organizująca akcję „Bezpieczny futrzak”. Dzięki niej właściciel czworonoga zyskuje pomoc w odnalezieniu pupila, w razie jego zniknięcia.
Odnalezienie „uciekiniera”
[attachment=178]
 
Zasady akcji są proste. Właściciel psa lub kota, który chce otrzymać bezpłatnie pakiet „Bezpieczny futrzak” musi wziąć udział w konkursie fotograficznym „Jak chronisz swojego futrzaka z Foresto”. W tym celu należy zamieścić zdjęcie swojego psa lub  kota na stronie www.zdrowyfutrzak.pl w zakładce „Konkurs” i wypełnić formularz kontaktowy. Nagrodą jest 8-mio miesięczny pakiet „Bezpieczny futrzak”. Dane psa zostaną zamieszczone w bazie i zostanie mu nadany unikalny numer. Zawieszka z tym numerem zostanie następnie przesłana do właściciela futrzaka a pakiet bezpieczeństwa aktywowany. Zamieszczony na zawieszce unikalny, 6-cyfrowy numer identyfikacyjny, pozwoli na szybkie rozpoznanie zaginionego futrzaka. Należy jednak pamiętać, aby niezwłocznie przymocować medalik do psiej obroży lub szelek.
W razie zaginięcia pupila abonament „Bezpieczny Futrzak” umożliwia szybką identyfikację „uciekiniera” oraz kontakt z właścicielem. Osoba, która znalazła samotnie błąkającego się czworonoga, musi jedynie zadzwonić pod numer telefonu, znajdujący się na zawieszce i podać znajdujący się na nim numer identyfikacyjny. Centrum alarmowe działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Abonament „Bezpieczny futrzak” zapewnia nie tylko bezpieczny i szybki powrót pupila do rąk właściciela, ale również nagrodę finansową dla znalazcy oraz pierwszą pomoc weterynaryjną dla zwierzęcia, jeśli tylko jest potrzebna. 
 
Więcej informacji nt. akcji „Bezpieczny Futrzak” można znaleźć na stronie www.zdrowyfutrzak.pl w zakładce „Konkurs”.
Andrzej Kłosiński - Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska, wykładowca COAPE Polska i COAPE UK. Mgr psychologii, absolwent KUL, dyplom 1988. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem dr Petera Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji na temat terapii zachowania zwierząt towarzyszących (m.in. Magazyn Weterynaryjny, Weterynaria Po Dyplomie). Współprowadzący program „Klinika zdrowego chomika” w Radio Kraków (2011-2013), ekspert i komentator wydarzeń związanych ze zwierzętami w programach telewizyjnych i radiowych (TVN24, Polsat, TVP2, PR Trójka, PR Program 1, RDC).
 
 
Bayer: Science For A Better Life
Bayer to międzynarodowa firma działająca w  obszarach Life Science: ochrony zdrowia oraz rolnictwa.  Produkty i usługi Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. W roku podatkowym 2015, grupa Bayer zatrudniała 117 000 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 46,3 mld €. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2,6 mld €, a wydatki na badania i rozwój 4,3 mld €. Powyższe dane obejmują wyniki dywizji wysokospecjalistycznych materiałów, która weszła na giełdę 6 października 2015 jako nowa firma Covestro.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.bayer.com.pl
Odwiedź nas na:
Facebooku: http://www.facebook.com/Bayer,
Twitterze: https://twitter.com/Bayer,
YouTube: http://www.youtube.com/user/BayerPolska 
 
 
 
Więcej informacji:
Marta Gür                                                       
Biuro prasowe konkursu „Bezpieczny Futrzak”                                                             
e-mail: marta.g@flywheel.pl
tel.: 512 600 646         


[1] Raport roczny Głównego Lekarza Weterynarii z wizytacji schronisk dla zwierząt za rok 2014, http://old.wetgiw.gov.pl/files/1946_Raport%20roczny%20z%20wizytacji%20schronisk%20dla%20zwierz%C4%85t%20za%20rok%202014.pdf