Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Nie potrafię nauczyć czystości mojej suczki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zwracam się o pomoc w wychowaniu dziewięciomiesięcznej (!!!) wyżlicy weimarskiej. Razem z rodziną nie potrafimy oduczyć jej sikania w domu, na wakacjach wychodzimy z nią co 3 godziny, od 6 do 23. Mimo to przynajmniej raz dziennie jej się zdarza. Podczas dwutygodniowego wyjazdu w domu załatwiła się tylko raz, a tuż po powrocie do naszego domu od razu zrobiła siku - jakby kojarzył jej się z miejscem do załatwiania. Dzisiaj załatwiła się po 1,5h od ostatniego spaceru. Z tego powodu nie wiemy już co zrobiliśmy źle, czego jeszcze możemy spróbować w wychowaniu naszej pociechy - coraz częściej jest to przyczyna sporów między nami. Chcę podkreślić, że chyba rozumie, że załatwiać powinna się na dworze, jednak kiedy tylko (zazwyczaj w godzinach popołudniowych) spuścimy ją z oczu na chwilę szybko okazuje się że znowu nasikała. Nie zdarza jej już się zrobić kupy w domu. Jesteśmy zdesperowani i spróbujemy wszystkiego.
czy sunia była badana? może miec jakieś problemy z układem moczowym. Poza tym suki przed cieczką również mogą podsikiwać. Proponuję nauczyć ją sikania na komendę. Jak jesteś z nią na spacerze i ona sika, to "podkładasz" słowo "sikaj, siku, siusiu" czy jakieś inne. Jakie wolisz. I za każdym razem przy sikaniu mówisz to słowo, dodatkowo zaraz po wysikaniu się, chwalisz ją i możesz również wzmocnić tą komendę jakimś smaczkiem. To samo dotyczy też i twojego męża. oboje musicie ją w ten sam sposób uczyć
Psa powinien zbadać wet. Zaś miejsca zasikane można spryskać preparatem odor dog eliminator z vetexpert. Jest to preparat, który trwale usuwa zapachy psich odchodów. Życzę żeby te kłopoty okazały się przejściowymi.