Psy pies. Forum o psach
szczeniak, kupa ze śluzem - Wersja do druku

+- Psy pies. Forum o psach (http://forum.psy-pies.com)
+-- Dział: Wszystko o psach (http://forum.psy-pies.com/Forum-Wszystko-o-psach)
+--- Dział: Zdrowie (http://forum.psy-pies.com/Forum-Zdrowie)
+---- Dział: Profilaktyka (http://forum.psy-pies.com/Forum-Profilaktyka)
+---- Wątek: szczeniak, kupa ze śluzem (/Watek-szczeniak-kupa-ze-%C5%9Bluzem)szczeniak, kupa ze śluzem - krechaaa - 2015-07-21

Witam.

Od tygodnia mamy w domu szczeniaka. Wychowywany był on na dworze, jadał domowe jedzenie i psią karmę z tańszej półki. Przez 3 dni dawałam mu u nas gotowaną kaszę, marchew i rozmoczone chrupki (purina dog chow), ale z około 5-6 kupek jakie robi dziennie, tylko 1-2 są normalne (w miarę stałe, ciemniejsze), a reszta to raczej taka biegunka z dużą ilością śluzu, jasnobrązowa. Po 3 dniach pomału odstawiłam kaszę, bo się naczytałam, że pies nie powinien, dokupiłam karmy z Acany i te 2 suche podaję jej do dziś. ale kupki nadal takie są. czasem robi jedną po kilka razy w ciągu spaceru, bo po trochę leci z niej taki śluz jasny.

Odrobaczona była pierwszy raz w zeszłą środę, w kale żadnych pasożytów nie zauważyłam. Do weterynarza jesteśmy umówieni na kolejną środę na pierwsze szczepienie, więc nie wiem czy czekać, czy przejść się wcześniej?

Nie jest to pierwszy szczeniak jakiego chowamy, ale taki problem z kupkami zdarzył mi się pierwszy razem, zatem proszę o poradę. Poprzednia sunia od razu dostała u nas suche jedzenie i kupki był normalne. Czytałam, że to może być przyczyna nagłej zmiany diety, ale czy aż tak długo to powinno trwać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


RE: szczeniak, kupa ze śluzem - oojeja - 2015-07-21

musisz się zdecydowac jak karmić bedziesz szczylka, albo gotujesz, albo dajesz suchą, bo u takiego malucha bardzo łatwo można zepsuć żołądek. Ale jeśli psinka ma biegunki to raczej podawaj gorowany ryż z marchewką i rozgotowanego kurczaka, a suchą karmę puki się nie unormuje odstaw. To taka moja propozycja. Jednak jeśli te kupy są uciążliwe, w sensie że częste i na każdym spacerze, to nie zwracaj uwagi na to że idziesz do weta w przyszłym tygodniu, tylko idź teraz. Maluch może się bardzo łatwo odwodnić przy biegunce, a wet na pewno coś poda przeciw biegunce i może zleci jakies dodatkowe badanie. W jakim wieku jest szczylek?


RE: szczeniak, kupa ze śluzem - Petservice_pl - 2015-07-31

Ja w pierwszej kolejności polecam udac się do weterynarza na badania z pieskiem aby stwierdził czy to przypadkiem nie alergia lub podrażnienie żołądka i pomógł dopasować odpowiednią dietę,karmę. Z doświadczenia mogę polecić tutaj Nutram,są wysokiej jakości.