Psy pies. Forum o psach
Pies ciągnie na spacerach - Wersja do druku

+- Psy pies. Forum o psach (http://forum.psy-pies.com)
+-- Dział: Wszystko o psach (http://forum.psy-pies.com/Forum-Wszystko-o-psach)
+--- Dział: Szkolenie Nauka (http://forum.psy-pies.com/Forum-Szkolenie-Nauka)
+--- Wątek: Pies ciągnie na spacerach (/Watek-Pies-ci%C4%85gnie-na-spacerach)

Strony: 1 2


Pies ciągnie na spacerach - Gizmuś - 2012-10-29

Spacery z moim labradorem to koszmar. Potrafi skończyć się kontuzjami. Jak go tego oduczyć?


RE: Pies ciągnie na spacerach - Pieskowa - 2012-10-29

(2012-10-29, 08:23)Gizmuś napisał(a): Spacery z moim labradorem to koszmar. Potrafi skończyć się kontuzjami. Jak go tego oduczyć?

Jest kilka metod. Możesz np. za każdym razem, kiedy pies zaczyna ciągnąć, zmieniać kierunek spaceru. W ten sposób dasz mu do zrozumienia, że to Ty nadajesz kierunek, nie on. Zawsze miej w kieszeni smaczki dla psiaka, aby nagrodzić go, jeśli będzie grzecznie trzymał się opiekuna i nie będzie ciągnął. Na początku trzeba go też nagradzać za każde posłuszne pójście za Tobą, kiedy zmienisz kierunek i dodać pochwałę słowną, np. "dobrze" (ważne, żeby była to stała pochwała, jak komenda, nie zmieniaj jej za każdym razem).

Innym sposobem jest zatrzymanie się, kiedy pies ciągnie i czekanie, aż sam zorientuje się, że tam na końcu smyczy jest jakiś człowiek. Smile
W takim przypadku też nagradzaj go zawsze, kiedy do Ciebie wróci.
RE: Pies ciągnie na spacerach - michal-doberman - 2013-04-24

(2012-10-29, 08:23)Gizmuś napisał(a): Spacery z moim labradorem to koszmar. Potrafi skończyć się kontuzjami. Jak go tego oduczyć?

Skąd jesteś Gizmuś? Z Warszawy? Często bywam w Warszawie, możesz do mnie napisać przez formularz kontaktowy na stronie http://www.szkola-doberman.pl/kontakt/ - może uda nam się spotkać i nad tym popracować.
RE: Pies ciągnie na spacerach - Petservice_pl - 2013-11-26

Kwestia tylko i wyłącznie rygoru oraz wychowania,te dwie rzeczy muszą tutaj iść w parze. w jakim wieku jest Twój pies? W zasadzie od tego właśnie powinniśmy zacząć.


RE: Pies ciągnie na spacerach - Cała Ona * - 2013-11-28

@Petservice_pl ; co masz na myśli mówiąc - rygor ?

Najlepszym i najszybszym sposobem nauki psa nie ciągnięcia na smyczy jest stawanie zawsze wtedy, kiedy pies zaczyna ciągnąć.
Wygląda to tak : idziemy- pies zaczyna ciągnąć - stajemy - czekamy chwilę aż pies będzie stał w miejscu - idziemy dalej - pies nie ciągnie to idziemy, pies zaczyna ciągnąć robimy to samo co wcześniej i aż do skutku.
Drugi sposób, to właśnie zmiana kierunku.

A jakiej smyczy dla pieska używasz ?


RE: Pies ciągnie na spacerach - oojeja - 2013-11-29

a trzecim sposobem jest zmienienie kierunku spaceru. Idąc zawsze w tym samym kierunku, pies ma wszystko obwąchane. Zatem zamiast idąc "jak zwykle" np. w prawą stronę, zmień trasę spaceru i zaczynaj od lewej strony. Nowy kierunek, nowe zapachy spowolnią na pewno psa. Dając mu możliwość swobodnego węszenia (powiedzmy ok. minuty), przywołujesz psa do siebie, lekko go pociagając smyczą do siebie. Jak pies "oderwie" się od węzenia i podąży w twoim kierunku (nie ciągnąc) wówczas go chwalisz,


RE: Pies ciągnie na spacerach - Ares_biz_pl - 2014-10-29

To kwestia tylko i wyłącznie wychowania oraz wyszkolenia. Pies sprawia problemy na spacerach ponieważ brakuje mu odpowiedniej dyscypliny. Na forum znajdziesz kilka wątków w których już dokładnie opisywany był ten problem,warto poszukać i poczytać.


RE: Pies ciągnie na spacerach - filipeer - 2014-11-30

Mój też ciągnie ale blisko domu - ignoruję to... bo to kilkadziesiąt, no może 200 metrów Smile


RE: Pies ciągnie na spacerach - Petservice_pl - 2015-02-26

Teraz ignorujesz,jednak potem sytuacja moze się powtarzać w różnych miejscach i pis sprawi Ci kłopot,lepiej oduczyć takiego zachowania jak najszybciej jest to tylko możliwe. Pomogą Ci w tym dobre smakołyki.


RE: Pies ciągnie na spacerach - camilla88 - 2015-03-12

Zgadzam się, psu trzeba dać do zrozumienia co jest dobre a co nie, za złe karać a za dobre rzeczy wynagradzać smakołykami