Psy pies. Forum o psach
Problem z sierścią u bernardyna - Wersja do druku

+- Psy pies. Forum o psach (http://forum.psy-pies.com)
+-- Dział: Wszystko o psach (http://forum.psy-pies.com/Forum-Wszystko-o-psach)
+--- Dział: Pielęgnacja (http://forum.psy-pies.com/Forum-Piel%C4%99gnacja)
+---- Dział: Czesanie (http://forum.psy-pies.com/Forum-Czesanie)
+---- Wątek: Problem z sierścią u bernardyna (/Watek-Problem-z-sier%C5%9Bci%C4%85-u-bernardyna)Problem z sierścią u bernardyna - Bernardynka - 2016-07-08

Moja 5-letnia bernardynka bardzo gubi sierść Sad Ostatnio przy wysokich temperaturach problem się jeszcze nasilił, dobrze ją karmimy i ma zawsze dostęp do wody, a mimo to problem nie znika. Ostatnio kupiłam tabletki na sierść, ale przy gabarytach mojej suczki powinnam je dać pół opakowania na dobę, a jak wcisnę dwie to już jest sukces, wszystko bokiem wypluje. Co polecacie?


RE: Problem z sierścią u bernardyna - oojeja - 2016-07-08

przede wszystkim porządne wyczesywanie, a polecić ci mogę zmielone siemię lniane, tran naturalny ewentualnie w sklepie zoologicznym krople "Laveta". Siemię jedną łyżeczkę a tran jedną łyżkę do jedzenia, natomiast krople to w/g opisu


RE: Problem z sierścią u bernardyna - Bernardynka - 2016-07-10

Szczotkujemy prawie codziennie, ale siemię lniane to chyba dobry pomysł muszę je zmielić i dodać do karmy, nie powinno specjalnie zmienić smaku kaszy, dzięki za podpowiedź.


RE: Problem z sierścią u bernardyna - Petservice_pl - 2016-10-25

W zasadzie nie piszesz nic o karmie jaką podajecie swojemu, więc jeżeli możesz to podaj zdecydowanie więcej szczegółów, jest to karma sucha lub mokra? Bo jej jakość również wpływa n wygląd sierści.


RE: Problem z sierścią u bernardyna - Doggo - 2017-11-03

Zdecydowanie karma odgrywa tu główną rolę, wypadanie sierści może być spowodowane chorobą skóry, wywołaną poprzez dawanie psu ludzkiego jedzenia.


RE: Problem z sierścią u bernardyna - WioLka34 - 2018-03-11

Również uważam, że po pierwsze trzeba się przyjrzeć, jaką karmę piesek je, bo ona może mieć wpływ. Jeśli karma ma mało składników mięsnych, a dużo wypełniaczy zbożowych to może być przyczyną. Polecam kupować karmę z wyższej półki (np. https://www.keko.pl/firm-pol-1502199416-Caniwild.html). Wtedy masz pewność, że skład jest odpowiedni i karma posiada niezbędne składniki. I tak jak ktoś już wspomniał, bardzo może pomóc także siemię lniane, które ogólnie dobrze wpływa na wszystkie włosy, tylko oczywiście nie wolno przesadzać.


RE: Problem z sierścią u bernardyna - Dolka - 2018-05-15

Nie wiem jak jak to jest u bernardynów..ale ja z moim kundlem długowosym ,że tak powiem też mam problem.Psiak ma długą sierść i ciągle muszę ją czesać. Ostatnio zmieniliśmy lekarza weterynarii,bo przeprowadziłam się do Warszawy ,chodzimy teraz do przychodni VET&PET u Pani Joasi i po za tym że świetni lekarze tam pracują to mają też psiego fryzjera i ostatnio trochę podcięłam mojemu psiakowi tam włosy,jest troche lepiej ale w okresie wiosenno zimowym i tak dużo włosów schodzi.


RE: Problem z sierścią u bernardyna - jasiek - 2018-05-21

Na sierść wpływ może mieć wiele czynników - od wspomnianej karmy, poprzez alergię, a skończywszy na stresie.
Imo - w takich sytuacjach najprościej iść do weterynarza, ale jego diagnoza też bywa ogólna. Może jedynie wykluczyć choroby skóry.


RE: Problem z sierścią u bernardyna - Szpilkaa - 2019-07-29

A może to wina kosmetyków lub też karmy? Myślałaś nad zmianą tych elementów? A gdzie w ogóle kupujesz produkty dla zwierząt? Bo najlepiej kupować je chociażby tutaj https://marlazoo.pl/ . To naprawdę dobry sklep dla psów. Tam kupisz praktycznie wszystko co niezbędne jest do pielęgnacji zwierząt.