Psy pies. Forum o psach

Pełna wersja: Agresywne psy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Chciałabym wiedzieć jakie są najbardziej agresywne psy.

a do czego to ci jest potrzebne? Tak na prawdę to nie ma agresywnych psów. Owszem, każdy pies rodzi się z genem agresji, ale czy będzie agresywny i w jakim stopniu, czy nie będzie to w dużej mierze zależy TYLKO i wyłącznie od właściciela, od tego jak zostanie wychowany.
Nawet mały York może nieźle pokąsać, wiem coś na ten temat
Teoretycznie może,ale w praktyce to każdego złodzieja zaliże na śmierćWink Poczytaj kilak tematów na forum i dowiesz sie które rasy uznawane są za te przynajmniej "genetycznie" agresywne.
Nie ma ras psów agresywnych, są rasy psów, które przejawiają większą skłonność do tego aby bez zastanowienia się kogoś lub coś "poharatać". Z każdego psa można zrobić agresywnego...
Teoretycznie to nie ma takich ras. Owszem, są takie, które mają w genach agresję, ale nie do ludzi tylko do psów... Przecież takie rasy jak pitbull wyhodowane zostały do walk psów, nie do walk z ludźmi xD To jest co najmniej śmieszne. Ktoś raz puścił, że one są agresywne bo zagryzły dziecko. No tak zagryzły, ale tylko dlatego, że właściciel, po pierwsze był nieodpowiedzialny bo zostawił dzieci sam na sam z psem a po drugie bezmyślny bo zakupił psa rasy o jakiej wychowaniu nie miał bladego pojęcia. Ale rasy uznane przez państwo za "agresywne" to:

1. amerykański pit bull terrier
2. Pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin)
3.buldog amerykański
4.dog argentyński
5.pies kanaryjski (Perro de Presa Canario)
6.tosa inu
7.rottweiler
8.akbash dog
9.anatolian karabash
10.moskiewski stróżujący
11.owczarek kaukaski

lecz radzę nie sugerować się takimi wykazami, bo w świetle praktyki jest w tym 1% prawdy. Bo to, że pies urodził się z genem tzw. "mordercy" nie oznacza od razu, że jak urośnie to będzie wszystkich zagryzał. Więc tak jak mówię: ten gen to zaledwie 1% charakteru psa a pozostałe 99% zależy od właściciela.

Pozdrawiam Smile
Dodałbym jeszcze Dobermana,który jest znakomitym psem stróżującym i potrafi być agresywny- oczywiście odpowiednio szkolony. A tak poza tym ciężko wyróżnić rasy typowo agresywne bo to właściciel kształtuje charakter psa.
Najbardziej agresywne to te źle wychowana. Pewne rasy mają predyspozycję do agresji, ale to o niczym nie przesądza. Jeśli podoba Ci się rasa uważana za agresywną, a obawiasz się że nie poradzisz sobie z jej wychowaniem, zawsze możesz zasięgnąć porady specjalistów. Np. we Wrocławiu cykl takich spotkań z zoopsychologiem prowadzi firma Vadecorso. Na pewno pomogą! Smile
tu nie chodzi tylko o zoopsychologa, ale i o sama tresurę! Są rasy którym od początku należy zapewnić szkolenie. Zoopsycholog to wtedy jak już coś pójdzie źle.
Również polecam profesjonalną tresurę Smile
Stron: 1 2 3