Psy pies. Forum o psach
Srzyżenie psa w domu? - Wersja do druku

+- Psy pies. Forum o psach (http://forum.psy-pies.com)
+-- Dział: Wszystko o psach (http://forum.psy-pies.com/Forum-Wszystko-o-psach)
+--- Dział: Pielęgnacja (http://forum.psy-pies.com/Forum-Piel%C4%99gnacja)
+---- Dział: Strzyżenie (http://forum.psy-pies.com/Forum-Strzy%C5%BCenie)
+---- Wątek: Srzyżenie psa w domu? (/Watek-Srzy%C5%BCenie-psa-w-domu)

Strony: 1 2


Srzyżenie psa w domu? - Robercik - 2013-03-13

Czy strzyżecie swoje psy w domu? Jestem ciekawy czy jeśli ktoś to robi to robi to maszynką dla psów, może dla ludzi :facepalm: może w ruch idą nożyczki

piszcie
RE: Srzyżenie psa w domu? - Petservice_pl - 2013-10-02

Wszystko zalezy moim zdaniem od rasy psa,jednak sam nigdy nie zdecydowałbym się na własnoręczne strzyżenie,może z powodu braku doświadczenia i tez tego,że nie chce zrobisz krzywdy psu.


RE: Srzyżenie psa w domu? - oojeja - 2013-10-04

wiesz, jeśli ktoś ma psa który wymaga strzyżenia, a nie jest psem wystawowym to jak najbardziej może go obcinać w domu (pod warunkiem że pies jest do takiej czynności przyzwyczajony). Nie denerwuje się brzęczeniem silniczka, bo jeśli chodzi o nożyczki to raczej ciężko jest obciąć psa szczególnie dużego ze sporą ilością sierści. Zresztą mały czy duży pies obcięty nożyczkami wygląda fatalnie. Nożyczkami można jedynie wyrównać pewne niedociągnięcia, szczególnie w miejscach trudno dostępnych.


RE: Srzyżenie psa w domu? - GlodnyZwierzak_pl - 2013-10-26

Ja nie jestem zwolennikiem strzyżenia psa w domu,uważam że nikt nie zrobi tego lepiej niż fachowiec,chcąc zaoszczędzić,często mozemy zrobić większą krzywde psu niż pomóc.


RE: Srzyżenie psa w domu? - jaccekrr47 - 2015-06-09

Według mnie można spróbować, ja raz próbowałem ale jakość słabo mi to wyszło. Ostatnio w końcu zdecydowałem się że zainwestuję w mojego pupila i wybrałem się z nim na strzyżenie w Gdyni do profesjonalnego zakładu pielęgnacji http://psisalonik-gdynia.pl/ i muszę powiedzieć że jestem miło zaskoczony, wykonali świetną robotę, sierść mojego pupila wygląda rewelacyjnie.
RE: Srzyżenie psa w domu? - banialuczek - 2015-06-11

ja mojego starego psa nigdy w domu nie strzygłam tylko w salonie. Ostatnio za to widziałam jakiegoś shitzu na spacerze co był tak okropnie śmiesznie krzywo obcięty, że myślałam, że padnę ze śmiechu Big Grin uważam, że jak się nie ma zdolności to lepiej iść do profesjonalisty, chyba, że wygląda psa dużo się dla danej osoby nie liczy Wink


RE: Srzyżenie psa w domu? - Petservice_pl - 2015-06-14

To wg mnie kompletnie mija się z celem i zdecydowanie lepszą opcją jest to aby udać sie do salonu fryzjerskiego i skorzystać z usług profesjonalisty,niemal w każdym mieście są takie salonu fryzjerskie dla psówSmile


RE: Srzyżenie psa w domu? - kmkpeh - 2015-06-15

Normalną ludzką maszynkąSmile


RE: Srzyżenie psa w domu? - Petservice_pl - 2015-06-19

I sam obcinasz w ten sposób psa? Do tej pory nie stała mu się krzywda? Jeżeli tak to gratuluję,ale i tak mimo wszystko polecam zastanowić się nad fryzjerem który zrobi to dokładnie,fachowo i przede wszystkim bezpiecznie bo to jest wg mnie najważniejsze.


RE: Srzyżenie psa w domu? - AntoniP - 2019-05-09

Akurat nigdy sam psa nie strzygłem, ponieważ do mnie do domu przychodzi psi fryzjer (Pani Basia), która zajmuje się szeroko pojęta pielęgnacją psów - https://psifryzjerkrakow.pl/ . Po za strzyżeniem Pani Basia kąpie psa, czyści mu uszy i obcina pazurki. Taka usługa bardzo mi pasuje. Głównym atutem jest to, że Pani Basia dojeżdża do klienta, ponieważ pies w znajomym otoczeniu czuje się bezpiecznie i jest bardziej zrelaksowany podczas pielęgnacji. Jak byłem raz w salonie pielęgnacji to piesek był tak wystraszony, że nic nie dał sobie zrobić. W domy zachowuje się spokojnie i grzecznie!