Psy pies. Forum o psach
Pierwszy pies - Wersja do druku

+- Psy pies. Forum o psach (http://forum.psy-pies.com)
+-- Dział: Wszystko o psach (http://forum.psy-pies.com/Forum-Wszystko-o-psach)
+--- Dział: Dla początkujących (http://forum.psy-pies.com/Forum-Dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych)
+--- Wątek: Pierwszy pies (/Watek-Pierwszy-pies)Pierwszy pies - mateo123 - 2018-05-01

Witam!
Mam pytanie odnośnie tego jakiej rasy psa wybrać. Pies mieszkałby w kojcu, nie mam innego wyjścia, po ogrodzie nie mógłby latać, bo wprowadziliśmy się niedawno i nie mamy jeszcze ogrodzenia a do tego dochodzi fakt, że ogród jest pełen drzewek owocowych i nie tylko. Oczywiście buda będzie ocieplona i wyłożona siankiem, a pies na łańcuchu nie będzie. Jak przyjdę do domu to mogę poświęcać psu półtorej godziny do dwóch dziennie a w weekendy może więcej. Mieszkam na wsi za domem mam parę hektarów wolnego miejsca więc pies może polatać dziennie po łąkach. Tylko obawiam się, że pies mi może gdzieś zwiać i żeby dałoby się go nauczyć, żeby nie latał gdzie tylko dusza zapragnie i wracał do pana. Na spacery też jest gdzie pochodzić, mieszkam zaraz przy lesie. Dobrze by było jakby w nocy zaszczekał wtedy kiedy trzeba. Smile Dzieci nie ma i nie będzie więc nie musi być to łagodny i rodzinny pies, interesowałem się już owczarkiem kaukaskim, ale nie wiem czy bym podołał z takim psem szczególnie, że nie mam doświadczenia z psami, a do tego pozwolenie dochodzi.


RE: Pierwszy pies - WioLka34 - 2020-04-16

Z pewnością szczeniaka trzeba szukać w sprawdzonych hodowlach jak na przykład Hodowla nowofundland Pola Elizejskie. Wtedy macie pewność, że pieski były w dobrych rękach i rosły w przyjaznych i odpowiednich warunkach. Dzięki temu szczeniaki są zdrowe i posiadają porządny rodowód. Można też prześledzić chociażby przodków szczeniaka. Dzięki temu Wasz piesek będzie silny i zdrowy,a także nie będzie posiadał ukrytych wad czy chorób wrodzonych.


RE: Pierwszy pies - Szpilkaa - 2021-08-25

Nie wiem, ale mnie tam zainteresowały psy maltańczyki - czy ktoś z was ma takiego  pieska?  Co możecie powiedzieć o tej rasie?  Mnie się one bardzo podobają, wyglądają na przesłodkie psiaki, ciekawe czy też taki mają charakterek? Co? Tak pytam, bo chciałabym kupić sobie rasowego pieska.